Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A földről láthatóak a műholdak?

A földről láthatóak a műholdak?

Figyelt kérdés
Tegnap este barátnőmmel felnéztünk az egére és egy fényt láttunk ami nem villogott hanem világított. Eggyenletes sebességgel ment de nem olyan gyorsan mint egy hulló csillag. Ő azt mondta műhold de szerintem a füldröl nem látszanak a műholdak meg szerintem azok nincsenek is kivilágítva, valamint általában a műholdak nem keringenek a föld körül hanem beállitják őket eg ybizonyos terület felé. De a lényeg ami a kérdés is volt, hogy látszódhat e egy műhold a földről. Előre is köszönöm a válaszokat
2010. szept. 4. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
A műhold kering a föld körül, mert a föld is forog :D De nem ez volt a kérdés. Az repülőgép volt nem műhold.
2010. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
3%

Nekem az egyik haverom jön mindig ezzel "biztos műhold" :D

Szerintem nem, a műholdak tényleg nincsenek kivilágítva és egy bizonyos terület felett vannak a földdel együtt forognak.Szerintem a földről nem láthatóak a műholdak.

2010. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
3%
Tuti repülőgép volt hidd el, erre fele rengeteg jár.
2010. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
gondolkoztam én is hogy repülőgép de azok villgoni szoktak ez meg ugyan olyan szinű volt mint egy csillag és folyamatosan világított. Valamint szeirntem gyorsabban haladt mint egy repülő. De kköszönöm a válaszokat:)
2010. szept. 4. 13:28
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
De több féle repülő van :D
2010. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
0%

Én is szoktam ezeket látni! Végre nem vagyok egyedül...már évek óta minden nyáron látok ebből 3-4-et. És nekem is azt próbálták bemesélni, hogy műhold. Pedig szerintem tuti nem az, és nem is repülő, mert az meg villog. És ez meg csak folyamatosan világít, és gyorsabban is megy, mint a repülő, és egy idő után elkezd halványulni a fénye, majd teljesen eltűnik.

Szerintem tuti az UFO-k figyelnek :-)

2010. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehetett műhold.

Van nógrád megyében egy kis házunk, eldugott, közvílágítástól is mentes helyen. Ott, ha felnézek az égre nagyságrendekkel tönn csillagot látok, mint pesten, pestközelben. És ott én is sokszor láttam műholdat áthaladni. Egy villogásmentes, egyenletes sebességgel haladó közepesen fényes pont képében.

Sok műhold kering és nem fix ponton van a föld fölött.

2010. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De látszanak a műholdak a Földről. Minden este ugyanabban az időpontban jelennek meg, mivel egy bizonyos pályán keringenek. Kivilágítva tényleg nincsenek, de a nap süti őket, ezért van olyan színük, mint a csillagoknak.
2010. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Geográfusként elárulom neked, hogy becumiztad, mert a bnődnek van igaza. Baromira látszik, olyan mint egy haloványabb csillag és elég gyorsan mozog az égbolton:)
2010. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
DE lehet látni a műholdakat a földről... google.
2010. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!