Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért vannak kitakarva a...

Miért vannak kitakarva a szupertitkos katonai létesítmények a térképeken?

Figyelt kérdés
Ha az a cél, hogy ne lehessen észrevenni, akkor miért egy bődületesen nagy fekete kockával takarják ki, amiről ordít, hogy ott minden bizonnyal egy titkos katonai létesítmény van? De tényleg, annyira odavonzza a szemet, hogy pont ettől válik felfedezhetővé. Miért nem klónozzák oda a mellette lévő terepet, legalább kamuflázsolva, hogy ne legyen feltűnő? Manapság már mesterséges intelligenciával ez magától is megy és olyan jól megcsinálja a klónozást, hogy még a kitakarás ténye sem látszik.

2021. nov. 13. 18:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

[link]

Kecskemét. Az egyik nemkormánygép A319-es az előtéren.

(A másik is látszik a műholdképeken a reptér területén, csak kicsit szemfülesebbnek kell lenni :) )

2021. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nehogy azt hidd hogy ott van ahol te látod ha a térképen lévő bázist megnézed és hogy milyen koordinátákon fekszik oda mész lehet hogy egy mezőt fogsz találni mert így a térképel pl terroristák nem tudják megnézni a bázis/létesítmény pontos koordinátáit se a magasságot mivel a dombirzat se pontos
2021. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 EagleHUN ***** válasza:

"Miért nem klónozzák oda a mellette lévő terepet, legalább kamuflázsolva, hogy ne legyen feltűnő?"


A google térképein a legtöbb esetben pont ezt teszik!

2021. nov. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A 12# miért pontoztátok le ez így van én is így tudom
2021. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele de én jártam már egy két katonai objektum közvetlen közelében és az mindig ott volt, ahol a térkép is jelezte.

Bár én nem pontoztam le, de szerintem a #12 nettó hülyeség.

2021. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ahm a 12 jól írta csak pontatlanul nem kilométerekkel van arréb hanem pár méterrel ez ténylegesen terror tádamások vagy katonai rakéta támadások ellen van mivel ha ne adj isten terroristák megszereznének vagy adnának nekik egy ilyen rakétát akkor a pontos koordináták helyett pár méterrel mellé lő
2021. nov. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a terroristásdi kicsit túl van tolva, a gázaiakat leszámítva kb senki nem rendelkezik rakétákkal.


A katonai szerep meg tökmindegy, az az ország aki méteres pontossággal tud támadást intézni országhatáron kívülről komolyabb célpontok ellen, annak meg alapból van saját felderítése, akár saját műholdjai és mm pontos infója.


Szerintem amikor az amerikai aktív rakétasilók listája fent van a wikin és a google maps-en nincs kitakarva egyik sem, akkor ilyen méterekkel vacakolni a terroristák miat kicsit életszerűtlen számomra.

2021. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

Ezt láttad már?

[link]

Ha 60 évvel ezelőtt ilyent tudtak, mi lehet most? :D

2021. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

"mi lehet most? :D"


[link]

2021. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!