Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha volt Ősrobbanás, és minden...

Ha volt Ősrobbanás, és minden ami történik, az a véletlen műve, vagy csak simán, létre kellett jönnie?

Figyelt kérdés
Szóval minden ami történt az "Ösrobbanás" óta, az csak a véletlenek műve, vagy valami direkt Törvényszerűen (!!!) létre kellett jönnie?

2021. dec. 9. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy olyan kérdés, amiről órákat lehetne beszélni, de most csak nézzünk pár tényt. Ha a gravtiávió csak egy minimálisan is gyengébb vagy erősebb lenne, az élet nem alakult volna ki. Az ősrobbanásnál is felrobbant valami, hiszen a semmi nem robbanhat fel, de ami felrobbant, az is számrazik valahonnan. A Földünk rohadt sok véletlennek köszönhetően lett ilyen, alakult ki az élet. Én nem is véletlennek hívnám. Szerintem létezik Valaki, aki ezt így rendezte el.
2021. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit nehéz elképzelni az ősrobbanásban, hogy ha korábban nem léteztek a fizikai törvények, akkor utána mégis hogyan jöttek létre? Véletlenül nem jönnek létre törvényszerűségek, ezért sokan itt próbálják nyakon csípni Istent.
2021. dec. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindem megtörténik ami megtörténhet.
2021. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Még soha nem hallottam olyan elképzelést, hogy nem léteztek volna fizikai törvényszerűségek addig amíg csak a "korábban" szó értelmezhető. Nem gondolom, hogy bárki ezt hinné.
2021. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Azért itt két dolog is van:

- a véletlen. Tényleg nagyon ok dolog függ ettől.

- a törvények. Ezektől is sok függ, de ezek nem véletlenek!

A világunkat mindkettő alakítja.


Csak egy apróság:

ha az a kavics, amelyik a dinókat leölte, csak egy pár másodpercet tér el, vagy pár fokot, akkor már bőven nem ilyen nagy kárt okozott volna, és könnyen lehet, hogy a dinók háromnegyede életben marad.

Ahol becsapott, ott hatalmas kénes mezők voltak, ami mind felszabadult és elégett.

Akkor pedig nem lenne ember, sem hozzá hasonlók.

2021. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kérdés olyan időpillanatra nyúl vissza, amit nem ismerünk.

A nulla utáni első nanoszekundumokban már a természeti törvények irányították az eseményeket.


Azt meg egy tudós sem állítja, hogy az ősrobbanás a tökéletes semmit jelentette a nulladik másodpercben. Tehát azt sem, hogy természeti törvények sem voltak.

2021. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#2 vagyok: Igen, ez fura elképzelés, de nekem nem tűnik úgy, mintha az elemi részecskék szintjén "bele lenne kódolva" az anyagba, hogy "hogyan kell viselkednie". Nagyobb struktúrák esetében (atomok, molekulák stb.) persze már világos törvények figyelhetők meg.


Honnan "tudta" az anyag az ősrobbanás utáni legelső pillanatban, hogy merre tovább? Persze: szükségszerűen zajlottak le a folyamatok, de honnan eredtek ezek a szükségszerűségek?

2021. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mojjo ***** válasza:
66%
@7: Értem én, nem tudjuk, tehát isten. Nagy isten a rések istene.
2021. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8.: Pont, hogy nem ezt mondtam, nem kell a materialista gúny. :) Attól, hogy nem tudjuk, nem feltétlenül Isten keze van benne. Eredetileg is csak annyit írtam, hogy vannak, akik itt próbálják nyakon csípni Istent. Tudom, hogy ettől a materialisták idegesek lesznek, de hát a filozófia is éppolyan legitim kutakodás, mint a fizika.


Mindettől függetlenül a kérdés fennáll, és lehet, hogy van is válasz, csak én nem tudom.


Tehát: honnan valók azok a természeti törvények, amiket működni sejtünk a feltételezett ősrobbanás mai tudásunk szerint elképzelt folyamatában, amit a magasan képzett fizikusokon kívül úgysem ért meg senki? :)))

2021. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@9: Írtam, hogy nem tudjuk. Ez viszont semmit nem jelent és semmiféle nyakoncsípéshez még csak nyomot sem szolgáltat. Ami idegesítő lehet, azok a feltünően rossz következtetések, nem más. Mellesleg nem vagyok materialista, ahogy amúgy a fizika, vagy természettudományok sem azok.
2021. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!