Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Üvegszálas anyagok erőssége?

Üvegszálas anyagok erőssége?

Figyelt kérdés
Több féle üvegszálas anyag létezik, ezeket meg is találtam interneten, de konkrét számadatot egyikhez sem találtam. Itt sok féle fel van sorolva: [link] Ha mindegyik fajtát (ugyanolyan vastagságban) ugyan annyi gyantával itatnánk át, akkor melyik lenne a legnagyobb a szakítószilárdsága? Melyik mennyire lenne rideg? Lenne egyáltalán különbség köztük?

2021. dec. 22. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért nem találsz erről adatot, mert az előállításuk nem géppel, hanem kézzel történik a hajóknál és ez nagyban befolyásolja az eredményt.

Én részt vettem üvegszálas szörf készítésében és az üvegpaplan gyantával történő átitatása során óriási különbségek lehetnek, arra kell törekedni, hogy minél kevesebb gyanta kerüljön rá, ha az több a kelleténél, az rontja az eredményt, növeli a súlyt, csökkenti a rugalmasságot és a szívósságot, ridegebbé teszi.

Gyakorlatilag lehetetlen azonos mennyiségű gyantával átitatott elemeket találni, különös tekintettel, hogy kis mennyiségek is számítanak.

Ellenben adok egy linket, ahol találhatsz számodra érdekes dolgokat a témában

[link]

2021. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!