Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem félnek a tudósok, hogy a...

Nem félnek a tudósok, hogy a JWST tönkremegy az L2 pont körül?

Figyelt kérdés

Hiszen valószínűleg tele van törmelékkel, mikormeteorittal, kozmikus gázokkal, részecskékkel.

Jó oké az L2 körül keringeni fog, de az egész L2 pont körül csomó törmelék, gáz lehet, illetve azok is keringhetnek az L2 pont körül. Ettől nem féltek?



#NASA #teleszkóp #James Webb #James Webb űrteleszkóp
2022. jan. 3. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Minden bizonnyal szereztek már erről tapasztalatot előzőleg más műholdakkal. Magában az L2-ben az ott esetlegesen fellelhető törmelékek, miegymás relatív sebessége nem lehet túl nagy a JWST-hoz képest, szóval túl nagy veszélyt nem jelenthetnek.
2022. jan. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Van ott némi finom szemcsés szutyok, de szerintem számoltak vele már a kezdetektől. Igazából az interplanetáris porkorong enyhe tömörödése, kb. hasonló a hatása, mint más szondákra.


"Like zodiacal light, gegenschein is sunlight scattered by interplanetary dust. Most of this dust orbits the Sun near the ecliptic plane, with a possible concentration of particles centered at the L2 point of the Earth–Sun system"

[link]


"Az állatövi fény létrejöttét az okozza, hogy a Naprendszer egészét kitöltő interplanetáris anyag részét képező apró, 0,001-0,1 mm átmérőjű porszemcséken visszaverődik a napfény. Mivel a porszemcsék igen ritkásan helyezkednek el (a Föld közelében átlagosan 10 részecske/km³), ezért a jelenség általában rendkívül halvány."

[link]

2022. jan. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Lazán kapcsolódó érdekesség:

[link]

2022. jan. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Az L2 pont instabil. Tehát ami odatéved, az rövid idő múlva elszáll onnan. Ezért kell reaktív hajtóművekkel stabilizálni a J.W. berendezést is majd, ha pályára áll.
2022. jan. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem JWST lesz az első űreszköz ott. Tehát bőven van tapasztalatuk.
2022. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ami egy random gyereknek (neked) eszébe jut, arra ők tuti nem gondoltak.
2022. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 miből gondolod, hogy gyerek vagyok?

Lassan 26 leszek :D

A többieknek köszi.

2022. jan. 3. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Az L2 pont instabil."

Éppen ezért lesz az L2 körüli jóval stabilabb Lissajous-pályán, és nem fixen az L2 pontban.

2022. jan. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Tulajdonképpen ettől remélik is hogy valami nagy bajt okoz, mert óriási pénzeket emésztett fel ez az egész és korai lenne még felfedezni olyan nagy dologokat hogy például nem vagyunk egyedül.
2022. jan. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvastam hogy eltalálta az egyik tükröt egy mikrometeorit ami már minőségi csökkenést okoz. Nem nagy hiba de még el sem kezdte a tudományos munkát és már ez van. Ennek védelmét valahogy nem oldották meg következetesen.
2022. jún. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!