Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan nevelzték pl a fizikuso...

Hogyan nevelzték pl a fizikusok saját skálájukat?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóan sem Celsius, sem bármely más tudós nem volt olyan egoista, hogy magáról nevezze el skáláját, ezt csak az utókor tette meg tiszteletükre. De akkor hogyan nevezték ők maguk ezeket a skálákat?
2010. szept. 10. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan kérdés, hogy mi volt a neve az I. világháborúnak, amikor még nem tudták, hogy az világháború?
2010. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt aki kapásból magáról nevezte el az általa megalkotott/felfedezett dolgot. Azt, hogy aki nem így tett, az hogyan nevezte el, azt nem tudom.
2010. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: igen, azt hiszen hasonló a kérdés.

Második: köszönöm a válaszod, remélem azért valaki tudja, hogyan nevezték :)

2010. szept. 10. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon aranyos kérdés. :)


Mármint elképzeltem, ahogy Celsisu:


"[...] és így nevezhetnénk a jég olvadáspontját nulla... mm... ööö.... (szemérmes pillantások a hallgatóság felé) ...nulla.. mmm... (ismét szerényen körbetekintget)... ööö.. foknak... az egyszerűség kedvéért jelöljük mondjuk C-vel"



:D:D

2010. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Erdekes, hogy Celsius eloszor a jeg olvadaspontjanak a 100-as erteket akarta megadni, a viz forraspomtjanak meg a 0-t. Nem tudom, milyen logika vezette erre, de o igy akarta.

Nevezhette mondjuk "a viz termodinamikajara alapulo homero eszkoznek":D

2010. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hehe. Ez jóó :D szerényen mosolyog :D:D
2010. szept. 10. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az első világháborút abban a korban "nagy háború"-nak nevezték. Hitler legalábbis gyakran így utal rá a Mein Kampfban, bár tény, hogy néha említ világháborút is. Csak értelemszerűen nem ELSŐ-ként, mivel akkor még nem tudhatták, hogy lesz második is. (mondjuk számítottak rá)
2010. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan nevelzték pl a fizikusok saját skálájukat?"


Úgy, hogy pl. "15 fokot mértem". Azaz sehogy. A Celsius-skálát is csak 1948 óta nevezik annak és most se hívják mindenhol így.

2010. szept. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!