Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem koszinuszcsomónak...

Dagadozó Agy kérdése:

Miért nem koszinuszcsomónak hívják a szinuszcsomót?

Figyelt kérdés

Tudja valaki, hogy mi a

t ö r t é n e t i

h á t t e r e

annak, hogy nem a cos(), hanem a sin() függvényről kapta a nevét ez az elengedhetetlenül fontos, mégis kicsi szerv?


Végülis csak pi/2 eltolásban különbözik a kettő.



2022. febr. 9. 09:23
A kérdező szavazást indított:
csak a szinuszcsomó lehet logikus elnevezés
elméletben lehetne koszinuszcsomó is az elnevezés
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szinuszcsomó nem a sin() függvényről lett elnevezve...

A sinus-nak, mint szónak van másik jelentése matematikán kívül is.

[link]

Lehet, hogy nem ez a legjobb szótár, de látszik, hogy a sinus hajlatot, öblöt jelent. Ez az egyik indok, másrészről pedig a kosinus = ko + sinus.

Ha csak egy trollkérdés volt, akkor bocsánat, ellenkező esetben pedig remélem, hogy tudtam segíteni.

2022. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A sinus több anatómiai névben is előfordul Pl. az arcüreget latinus sinus maxillaris-nak hívják. Filológiai alapossággal én sem tudom, ki mikor nevezte el a sinus csomót, de azt tudom, hogy van a közelében egy sinus coronarius nevű vénás “öböl”, amiben összegyűlik az a vér, ami a koszorús erekből származik.
2022. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyébként olyan esetekben is a szinuszt használjuk, amikor valami a függvényről van elnevezve. pontosan azért, mert a szinusz és koszinusz csak pi/2 eltolásban különbözik, célszerűbb a rövidebb nevűt választani. például "szinuszjel", nem pedig "koszinuszjel".
2022. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát erre hirtelen nem gondoltam, hogy a sinus ennyi mindent jelent.

Azt gondoltam, hogy azért ez az elnevezés, mert a szinuszcsomó felelős a periodikus ingerek előáttításáért, és a sin a legalapvetőbb periodikus függvény.


A glosbe (EN->HU) szótár szerint a sinus üreget is jelent :o

És ha képekre keresünk (Bing-ben néztem, mert pár perce nem működik a google), akkor is orrüreg meg hasonlók jönnek ki.


Én tanultam valamit!

2022. febr. 9. 14:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez is jogos: szinuszjel", nem pedig "koszinuszjel".


Szinuszosan változó mozgás, stb...

2022. febr. 9. 14:04
 6/7 sadam87 ***** válasza:
100%

Igen, a sinus az antómiában üreget jelent. A szinuszcsomó konktéran a sinus venarum (avagy sinus of vena cavae) területén található, innen kapta a nevét.

[link]

[link]

2022. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A sinus szó mindenféle öblös, üreges dolgot jelent, még azt is, hogy öböl. Olyan jelentése nincs, hogy húr.
2022. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!