Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Volt-e Miltiadész a punok...

Kozma Zsuzsi kérdése:

Volt-e Miltiadész a punok vezére? Volt-e hannibál seregeivel Róma falai alatt? Volt-e a római köztársaságba romulus konzul?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miltiadész görög volt. Soha életében nem járt máshol, csak Hellászban, illetve részt vett egyszer Dareiosz szkíta hadjáratában, de akkor is csak a Dunáig ment.

Nem értem mi köze lett volna neki a punokhoz.


Attól függ mit értesz Róma falai alatt. Közvetlenül Róma városa ellen nem vonult. A "Hannibal ante portas" kijelentés nem teljesen szó szerint értendő. Kb. olyan, mint "Az oroszok már a spájzban vannak".


Romolus (a hagyomány szerint) Kr. e. 753-ban már meglett férfi volt. A köztársaságot pedig Kr. e. 510-ben hozták létre. Vagyis már logikailag sem stimmel, mert akkor Romolusnak már több mint 160 évesnek kellett volna lennie akkor. Nem ártana gondolkodni.

Romolus király volt. Ha létezett egyáltalán.


Honnan vetted ezeket a marhaságokat?

2010. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönööm szépeen z egy házi volt amit nem találtam a könyvbe se meg neten se köszii nagyon sokt segítettél :)
2010. szept. 12. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát így nem is valószínű, hogy megtalálod.

De szerintem tök logikus, hogy pl. arra a kérdésre, hogy "

Volt-e Miltiadész a punok vezére?" megnézed, hogy ki is volt az a Miltiadész. Ne adj Isten beírod a "Miltiadész" kulcsszót a google-be. Nem próbáltam, de tuti több ezer találatot kiad, amiből lehet csemegézni. De rövid élettörténeteket rengeteg helyen találhatsz, amiből kiviláglik, hogy görög volt és köze nem volt a punokhoz.

Hannibál már keményebb dió, de neki tuti van hozzáférhető életrajza, vagy ha azt nem találod, a hadjáratait a tankönyvetek is tuti leírja. És ha nem szerepel benne, hogyv direkte Róma ellen vonult, akkor ez nem történt meg.

Romolusról meg szerintem sokat elárul, ha azt se vagy képes kideríteni, hogy Róma alapító királya (amit még általánosban is tanítanak, hogy, a monda szerint, Kr. e. 753-ban történt), ergo rég nem élt már a köztársaság megalapításakor (amit szintén már általánosban tanítanak, hogy Kr. e. 510-ben történt, szintén a monda szerint).

2010. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!