Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, miért annyira...

LeonScottKennedy kérdése:

Mit gondoltok, miért annyira nyugtató hatásúak az olyan zajok, mint porszívó, hajszárító?

Figyelt kérdés
Amikor én használom őket, akkor nem annyira, de mikor más, és csak hallom, tiszta ASMR. Sőt, már olvasni is úgy szoktam hogy berakok a háttérbe ilyen fehér zajt, sokkal jobban megy azzal. Más is így van ezzel? Mármint gondolom, nem véletlenül vannak az ilyen videókon sok milliós megtekintések, átlagban még több is, mint a sima ASMR videókon. De mi áll a pszichológiai háttérben?
2022. márc. 21. 02:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Általános válasz erre az, hogy olyan idegpályákat stimulál és úgy, hogy attól jó érzésed lesz. Ezért is szokták az orgazmushoz hasonlítani.

Hogy konkrétan miért és hogyan, az még szerintem kutatás tárgya. De a mechanizmusa ugyanaz lehet, mint a gyerekeknél az altatódalnak.

Egyébként nálam inkább a vizuális triggerek szoktak használni, a hang annyira nem. A porszívó hangja kifejezetten idegesít :D

2022. márc. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
80%
Nem nem plusz számlákat nem éri meg kitermelni !
2022. márc. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
93%
Van akinek ez nyugtató? Én a falra mászok tőle az ASMR videókkal együtt 😅
2022. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Engem zavar inkább.

Mondjuk nekem a koncentrációhoz pl teljes ingerszegénység kell, vagy ha pl ideges, rosszkedvű vagyok, akkor is csak teljes ingerszegénység esetén tudom rendezni a gondolataimat.

2022. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A párom pl. imádja az asmr-t, de idegbajt kap a porszívó hangjától, szóval nem feltétlen van összefüggés. :D

Nekem a saját porszívónkkal nincs bajom, nem mondanám kellemesnek, de takarításnál természetes zaj. Ellenben az egyik szomszédnak valami ipari porszívója vagy nem is tudom, mije van, ha azt bekapcsolja, annak valahogy más a frekvenciája, mint az átlagnak... kb. instant kezdek tikkelni, és mire végez a takarítással, gyilkolni is tudnék. :D Viccesnek hangzik, de tényleg befeszülök attól a hangtól. (És ha más szomszéd porszívózik, attól nincs ilyen.)

2022. márc. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MDaniel98 ***** válasza:
86%
Engem is idegesít, de ennek ahhoz is lehet köze, hogy a miénk megítélésem szerint az átlagnál hangosabb.
2022. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
A macskámnak magyarázd el, hogy a porszívó hangja nyugtató.
2022. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jel-zaj viszonyt tolja el, így tudja csökkenteni a külső zavaró "jeleket".


Volt olyan, hogy fehér zajt halgattam, hogy ne zavarjon a beszélgetés és egyéb zajok, füldugó helyett néha lehet használni.

2022. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem elírtad. De jó neked! Én ölni tudnék ezektől! :-D
2022. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok.


Tényleg sokféle ember van ilyen szempontból. Valaki csak úgy tud koncentrálni, ha semmilyen zaj nincs, valaki meg csak háttérzajjal. Stephen King írt egyszer egy íróról az egyik könyvében, aki csak maxra húzott rock / metál / egyéb zene mellett tud csak írni, a szerzői utóiratban leírta, hogy a valóságból vette hozzá az ihletet.


Én lehet, hogy már berögződésből, de képtelen vagyok zaj nélkül bármit is csinálni. Olvasni csak úgy kellemes, ha megy valamilyen fehér zaj a háttérben, vagy zene, vagy egyéb ASMR. Írni pedig zene mellett tudok a legjobban, mert olyankor sokkal jobban jön az ihlet és hangulatba kerülök, de minimum valami stimuláló zaj menjen. Elalváshoz is általában megy valami, mert sokkal nehezebben alszok el zaj nélkül. Régebben fehérzaj, ASMR, újabban tudatos álmodás-narráció megy, ami meglepő módon működik, legalábbis általában.


Kíváncsi vagyok hogy van ezekkel más is, szóval írjátok le nyugodtan a ti tapasztalataitokat.

2022. márc. 21. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!