Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatékony módszerek...

Milyen hatékony módszerek vannak a rubik kocka kirakására?

Figyelt kérdés

Ugye van a Fridrich metódus, amit szerintem még az is tudja mi az, aki nem foglalkozott még komolyabban a rubik kocka kirakásával. Nos ezzel nem szeretnék foglalkozni. Foglalkoztam vele régebben, de az egyik bajom vele az, ami kb a szépsége is, az hogy erősen hasonlít nekem a számítástechnikában csak nyers erőre keresztelt jelszó feltörési technikára. Mindenre van egy algoritmus amivel valaha is találkozni fog a kockát kirakó ember.


A másik bajom vele, hogy amíg az első kettő lépése, tehát a kereszt és az első két sor kirakása egy átlag embernek is érthető, addíg már az utolsó oldal kirakása és permutációja már bonyolult. Mármint az algoritmusok nem, de megérteni hogyan működik már kicsit fejvakarósabb dolog. Nyilvánvaló hogy más algoritmusoknál sincsenek egyszerűbb algoritmusok valószínűleg, de hátha. Én nem szeretek úgy dolgokat csinálni hogy nem tudom hogyan működik.


Szóval a kérdés adott. A Fridrich él milyen hatékonyabb, módszerek vannak aminek talán a hátterében lévő logikáját is meg lehet fejteni?


2022. márc. 27. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Én csak a kalapácsmódszert ismerem.
2022. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Fridrich tudtommal az első 2 sor hatékony módszere. Nem kerülhető ki.
2022. márc. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A Fridrich második lépése csak az első két sor kirakása.


Amúgy de, megkerülhető másik kirakási módszer mint a Roux, Metha vagy ZZ metódusok máshogy közelítik meg a kocka kirakását.

2022. márc. 28. 15:39
 4/4 anonim válasza:
Roux. Hihetetlenül intuitív. Alig van benne pár algoritmus. Egy remek módszerről van szó. Átlagosan kevesebb mozdulatot igényel . Kevesebb cuberotation kell hozzá, mint a CFOP-hoz. Az egyetlen baj vele a fingertrick. Roux-hoz általában az M és U Layer kell forgatni, amik nem igazán előnyösen. A roux egy jó választás lenne. Csak az a baj hogy kevés forrás van az interneten róla a CFOP-hoz képest. Ezért ajánlom hogy a CFOP-t tanuld
2022. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!