Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék intelligensebb...

Hogyan lehetnék intelligensebb, kúlturáltabb?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 08:55
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha ez a kérdés felmerült benned, már intelligensebb vagy, mint az emberek többsége.
2022. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
A "kúlturáltabb" létezési szint fölé a helyesírás elsajátításán keresztül vezet az út!
2022. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia nem tudom mennyire fejleszthető, de a sokféle ismeret gyűjtése legalább is tájékozottá tesz, több mindent tudsz, más korábban megismert dolgokhoz hasonlítani.

Sok féle területen lehet valaki tájékozott, kéne területet választanod, hogy pl. te nagyon akarsz érteni a jazz zenéhez, vagy a geopolitikához.

Képezd magad, jár előadásokra, könyvtárba, ott lapozgasd az IPM-et, GEO-t, National Geographic-ot, stb.

Vannak ilyen könyvek, hogy bevezetés a pszichológiába, bevezetés a filozófiába, stb.

2022. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
már az is halaldás, ha a tematikus ismeretterjesztő csatornákat nézed, ill. a doku filmeket részesíted előnyben.
2022. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek 1#-el, már ha eszedbejutott, hogy fejlödnöd lehetne, akkor bölcsebb vagy, mint a magyar felnöttek többsége, most indulhat a fejlödés útja:

- tanulással

- kérdezéssel

- érdeklödéssel

- ember személyének a tisztelete - igen, sosem tudhatod, hogy kitöl, hogyan és mit fogsz tanulni. Igen még a “buta c.” is tudhat olyat amire csak pislogsz, csak meg kell engedni, hogy elmondja - ha van idöd és energiád rá

2022. ápr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

"A "kúlturáltabb" létezési szint fölé a helyesírás elsajátításán keresztül vezet az út!"

De az is biztos, hogy ilyent ugatozni, az a kulturálatlanság biztos jele.

2022. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kultúra és intelligencia fejlesztése mellett az önfejlesztéssel kapcsolatos könyveket is tudom ajánlani.
2022. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kultúrált viselkedés, mások elfogadása, nyitottság az új dolgokra, kompromisszumképesség, és hasonló emberi dolgok is sokat segítenek. Némi illemtan, történelem, földrajz, stb., szóval jobban átlátni a világ és a benne folyó dolgok menetét, amitöl neked is több önálló gondolatod lesz.
2022. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Nézd meg az Álmok álmodói kiállítást! Engem lelkesített, inspirált!

Öt rugó, de nagy tárlat, érdemes valamennyire kipihenten menni, hogy felfogja az ember a sok mindent!

2022. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretterjesztő, közéleti és szépirodalmi könyvek, cikkek olvasása, ilyen témájú videók nézése sokat segít.


Én inkább az olvasást ajánlanám, mert az aktívabb befogadási forma, mint a video vagy a podcast, és pl. a helyesírást is fejleszti, ha látod, hogy hogyan írják ezt vagy azt a szót.

2022. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!