Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Támogatnád, hogy a matematika...

Támogatnád, hogy a matematika kikerüljön a kötelező érettségi tantárgyak közül, és választható legyen?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 20. 20:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, támogatnám.
Nem támogatom: maradjon kötelező érettségi tantárgy a matematika.
54 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nem bánnám, sőt, de viszont szerintem hülyeség.

Ennyi erővel a többit is ki lehet szedni a kötelezőek közül

2022. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
A matematika alkalmazott logika. Mar igy is nagyon sok embernrk az absutrakt gondolkodas, es dolgok kozotti kapcsolat kereses nem megy. Ha kiszednenk a kotelezoek kozul akkor megroszabb lenne a helyzet.
2022. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
aki jó matekból az eleve ne mehessen egyetemre. Talán akkor meglenne a négyharmad 2026-ban
2022. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tislerics Máté ***** válasza:
90%

Nem támogatom! A gyerekeknek szüksége van a logikus és absztrakt gondolkodás fejlesztésére! Én konkrétan azért utáltam a szöveges feladatokat anno, mert ott ténylegesen gondolkodni kellett! Nem volt elég visszaböfögni az előző napi adathalmazt. Ez volt az egyetlen olyan tárgy ahol elkerülhetetlen volt hogy fejlődj.


Bizonyára mindenki emlékszik arra, amikor a tanár először felírta a táblára a feladat megoldásának menetét és úgy éreztük, hogy ezt sose fogjuk megtanulni annyira kínai és bonyolult. Aztán ahogy elkezdtük megérteni, minden megvilágosodott és az egész olyan nyilvánvalóvá vált. Ezt hívják úgy, hogy fejlődés! És rengeteg készséget fejleszt pusztán a folyamat is, amit ilyenkor megél a gyerek.


Ne értsetek félre! Természetesen más tárgyak esetében is kell, KELLENE gondolkodni, de simán végig lehet vinni akár szín ötösre is bármilyen másik tárgyat, ha valaki ügyesen tudja beseggelni a doga előtti napon az anyagot. Akár úgy is, hogy egy kukkot nem ért belőle és a megírása után elfelejti az egészet. Ez a matek esetében nem működik!


Én konkrétan a legfontosabb tárgyan tartom! És nem azért mert majd annyit fogom használni a püthagorasz tételt a jövőben, hanem azért mert logikus gondolkodásra nevel. Egy "hiba" a magyar droid nevelő oktatási rendszerben.

2022. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Aki nem tanul matematikát másféle ember lesz, mint az aki tanul. Egy csomó olyan tudás, készség hiányzik belőle, ami az élethez szükséges. Épp úgy van ez, mint a kézírás oktatása. Aki nem tanul meg kézzel írni nemcsak kézzel nem fog tudni írni, hanem egy csomó egyéb készségben is hiányt fog szenvedni, amiket nem is gondolnánk, hogy lehet nem tudni.
2022. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


"Aki nem tanul matematikát másféle ember lesz, mint az aki tanul."


Ezt kifejtenéd bővebben?


Érdekelne. Egyesek pont feleslegesnek tartják a matematikát. Pl ilyesmit mondanak: "minek másodikfokú egyenleteket tanulni, ha úgy sem fogom használni soha az életben?"

2022. ápr. 21. 12:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lenyeg, hogy meg tudsz oldani egy masodfoku egyenletet. A megoldokeplet mar par szaz eve ki van talalva, onnantol konnyu a feladat. A lenyeg az hogy talalkozol egy problemaval, es rajossz, hogy ez egy masodfoku egyenletre fog vezetni, aminek ismert a megoldasa.


A matek lenyege az hogy ismeretlen feladatoknal rajossz hogy hogyan oldd meg oket az ismert eszkoztaraddal.

2022. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös a kérdezőnek:

Nem tudom bővebben kifejteni, mert nem ez a szakmám, én ezt csak úgy vélem, ahogy leírtam, meg persze korrelál bizonyos valóban hozzáértők állításaival.

2022. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem a matematika a legfontosabb tárgy...
2022. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
8%

Ugyan már érettségiztem, hasznát eddig nem sokat vettem eddigi életemben. Az hogy mire lenne jó azt sem tudom, de magát a tárgyat nagyon elvontnak és sokszor érthetetlennek tartottam, az összefüggéseket nem találtam meg. Valamint azokat a fontos dolgokat is elfelejtettem amit addig tudtam belőle.

Szóval igen én támogatnám, hogy ne legyen kötelező.

2022. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!