Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egyes...

A nagy Levin kérdése:

Mi az oka annak, hogy egyes afrikai országok ilyen ütemben népesednek?

Figyelt kérdés

Három szomszédos ország adatait olvastam. A gyakori éhínségek és háborúk, instabil gazdaság stb. dacára robbanásszerű a népességemelkedés.

Szomália: 3,1 millió (1966), 11 millió (2017)

Kenya: 9,8 millió (1966), 47,5 millió (2019)

Etiópia: 22 millió (1960), 112 millió (2020)

(Wikipédia adatok)

Látható, hogy az elmúlt ötven-hatvan évben mindhárom országban megnégyszereződött,-ötszöröződött a lakosság száma.



2022. máj. 1. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 1. 06:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fejlődő országokban mindig magas a népesség növekesés


Ennek oka hogy régen sok gyerek halt meg még csecsemő korában és ezért sok gyerek kellett hogy legalább 1-2 megmaradjon felnőtt koráig


A fejlődő országokban már jobbak az életkörülmények és több gyerek marad életben viszont a szokás még jó ideig megmarad így sok gyerek lesz

2022. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Neked is köszönöm a választ!

Igen, ezt én is tudom, csak kicsit elcsodálkoztam, hogy a gyakori éhínségek és a szinte folyamatos háborúk (főleg Szomália) ellenére ennyire tud gyarapodni egy ország.

2022. máj. 1. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert továbbra is a 10 ezer éve megszokott életformájukat folytatják, de már sokkal modernebb körülmények között. Régen szültek 12 gyereket, abból életben maradt 2-3 . És most is 12-t szülnek, de a modern technika segítségével abból 10 marad életben.
2022. máj. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dzsoki ***** válasza:
Az,hogy nincs születés szabályozás,nincsenek háborúk. A vallásuk nem engedi az abortuszt. A sterilizálás lenne a megoldás,de azt meg az adott kormány nem meri meglépni.
2022. máj. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!