Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy távcsővel felnézünk a...

Ha egy távcsővel felnézünk a holdra, akkor az ott hagyott lábnyomok, zászló, a holdjáró mobil látható?

Figyelt kérdés
Mert sokan vitatják, hogy járt-e az ember a holdon.
2010. szept. 17. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
elméletileg látható - viszont hagytak ott egy lézer-visszaverő tükröt, amit azóta használnak a gyakorlatba is
2010. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

"viszont hagytak ott egy lézer-visszaverő tükröt, amit azóta használnak a gyakorlatba is"


:D ez pont tegnap volt a mythbustersben .


Amúgy elég jó kis távcső kellene ahhoz, hogy


az ott hagyott lábnyomok, zászló, a holdjáró mobil látható legyen.

2010. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2010. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok kételkedő, csak ez az egyszerű megoldás érdekelt, hogy távcsővel lehet-e valamit látni az ottani emberi tevékenységből.


Azért a Huble távcsővel jól meglehetne nézni:-)))


Mythbustersben remek műsorát én is láttam, de a abba is aki akar bele köthet, hisz maga a Nasa segítet cáfolni az ellenérveket.

(A szkeptikusok meg úgyis kitalálják, hogy utólag lődöztek a hold felszínére emberi tárgyakat.)


Kösz a linket.

2010. szept. 17. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Valahogy nézd meg az Állítólag... (Mythbusters) tegnapi adását :)


Egyébként, ha van elég jó távcsöved, valószínűleg láthatnád, de inkább próbálkozz profi csillagászati távcsövekkel.

2010. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy otthon használható távcsővel esélyed sincs.
2010. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem látható. Egy jobb csillagászati távcsővel 1-2 km-es felbontás érhető el ilyen távolságból, még a Hubble is csak 60 m-es objektumokat láthat a Holdon...

Egy lábnyom ennél azért kicsit kisebb. :)


De még ha lenne is ilyen nagy távcsöved, a Földi légkör is erősen bezavarna a dologba, amin a fény törik/szóródik, stb.

2010. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
De ha elmész egy obszervatóriumba, és sikerül meglesni a holdat, a holdkomp leszállómodulját látni fogod :)
2010. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, NINCS a Földön jelenleg olyan optikai távcső, aminek a felbontása elérné azt a méretet, ami elegendő lenne ezen tárgyak megpillantásához. Az ilyen képek, amiket nyilvánosságra hoztak, egytől egyig olyan képek, amiket a Holdhoz jóval közelebb lévő szondák kamerái készítettek.


maci

2010. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Macival egyet értek. Viszont azokon a felvételeken sok mindent lehet látni.


A Hubble űrteleszkópot pedig nem hinném, hogy rá lehetne fókuszálni ilyen nagyítással és közelséggel a Holdra... elvégre alapvetően mély-ég objektumokra találták ki. (oké... meg még sok másra is használták... )

2010. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!