Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az igazság a "Világok...

A nagy Levin kérdése:

Mi az igazság a "Világok harca" kapcsán?

Figyelt kérdés

A helyszín New York, időpont 1938 október 30, este 8 óra. A Columbia Broadcasting rádióadó leadja a Világok harca című, H.G. Wells által írt, Orson Welles által feldolgozott rádiójátékot, melynek története, hogy marslakók szállják meg a Földet és az emberekre támadnak. Bár többször bemondták, hogy ez egy rádiójáték, a korabeli újságok és későbbi emlékezések is tömegpánik kialakulásáról számoltak be, bár később ezt cáfolták.

Lehet-e tudni, hogy mi az igazság ez ügyben? Valóban volt tömegpánik, vagy csak az újságok fújták fel a dolgot? Utána olvasva ellentmondó dolgokat találtam, sőt később maga Welles is ellentmondásosan nyilatkozott. Viszont jóval később többen is emlékeztek a tömegpánikra. Ez "csak" Mandela-effektus lenne?



2022. máj. 14. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmiről hallottam, hogy utána például a farmerek gyakorlatilag mindenre lőttek, ami mozgott.

Vadállat, ember, marslakó - mindegy volt, lelőtték.

2022. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hatás eltúlzása is a média műve volt.

[link]

A regény maga egyébként piszok jó.

2022. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van erről egy ismiterjesztő videó a jutyubon. Én úgy emlékszem, hogy nem volt akkora nagy pánik, ezt is utólag húzták rá a sztorira. Eleve nem is hallgatta minden ember a rádiót, vagy nem ezt a műsort. Sok embert egyáltalán nem érdekelt a dolog, míg mások megértették, hogy ez csak egy kitalált történet. Igen, páran megijedtek, volt némi futkosás, de nem az egész nemzet esett pánikba. Néhány ittas farmer felkapta a puskáját, de ennyi.
2022. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2022. máj. 15. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!