Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az űrhajóból a személyzet...

Az űrhajóból a személyzet kilát az ablakon amikor fellövik, illetve akkor amikor visszatér a földre?

Figyelt kérdés
Néztem a kolumbia ürsikló katasztrófájáról egy filmet, abban voltak bevágva belső kamerás képek is, és úgy tünt kilövéskor ill a visszatérésnél az előre néző ablakok le vannak takarva. Igen tudom az ürrepülő nem ürhajó, de ugye a siklókat már nyugdijazták, csak ürhajó van ezért ezt kérdem. Tehát amikor az ürhajósokat fellövik látnak az ablakon végig amég az ürbe ki érnek, ill látnak végig amég az ürből visszatérnek ?Mert gondolom az ürhajón is van valami ablak. (szojuz,SpaceX Dragon stb)
2022. máj. 18. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Nem látnak semmit, egy izzó plazma veszi körbe az űrhajót. Ilyenkor a kommunikáció is szünetel, mert a plazmán nem mennek át a rádióhullámok. Ez csak a légkörbe visszatéréskor, és kilépéskor van, mert ekkor nagy a sebesség, és surlódás, értelem szerűen amikor az űrben vannak, akkor már mehet a bámészkodás. Fellövéskor meg mindenki be van kötve közel fekvő pozícióban a székébe, és azzal a pár G erővel van elfoglalva ami a testére hat, még ha ki is nézhetne valaki az ablakon, egy cementes-zsákkal a nyakán nehezen menne.
2022. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Nincsenek letakarva, csak annyira sötét van kint, hogy a benti fényhez állított kamera felvételeken teljesen sötétnek tűník a külvilág. Egy átlag kamera dinamika tartománya az emberi szeméhez képest elenyésző. És az utolsó repüléseken már az ilyen "werk felvételekhez" sima kommersz kamerákat használtak, nem a speciálisokat.
2022. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1-2 köszi, igen tudom korom sötét van kinn, de a földet láthatják, meg gondolom a holdat, de ezt nem tudom.
2022. máj. 19. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!