Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Úgy tudom a Szojuz (űrhajó),...

Úgy tudom a Szojuz (űrhajó), kb teljesen automata, magát vezeti, magától dokkol stb, ettől függetlenül ezen folyamatok automata vezérlését át lehet tenni kézire ha szükséges?

Figyelt kérdés
Ha tévednék javitsatok ki, de úgy tudom, sokkal inkább az automatikára támaszkodik a Szojuz (űrhajó), mint az amerikai társai, (legalábbis az ürsiklók korában még ezt mondták nekem). Ettől függetlenül, lehet benne kézzel dokkolni? Lehet kézzel is vezetni? Megtörténhet, hogy az embernek át kell venni az irányitást? köszi.,
2022. máj. 26. 18:25
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Többszörmegtörtént, volt amikor rendszeresen kézzel dokkoltak velük.


Pld


[link]

2022. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom legyen bármilyen nemzet bármilyen ultramoddern gépe, az nem lehet, hogy a géptől ne lehessen kézire tenni a vezérlést ugye? (ha bármi adódik)
2022. máj. 26. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen meg kell adni a lehetőséget, hogy az ember átvegye az irányítást.
2022. máj. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.
2022. máj. 27. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!