Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaminek a megnevezése,...

Valaminek a megnevezése, ezáltal a név a legfontosabb nekem is, és másoknak is?

Figyelt kérdés

A kifejezés egyik eszköze a beszéd, a beszédben szavak vannak, a szavak pedig valaminek a megnevezése, tehát a nevek (az érzéseknek, tevékenységeknek, szakmáknak, embereknek, élőlényeknek, stb.) kvázi a legfontosabbak a kommunikációban?!


Tehát ha jó a neved, akkor valószínűbb hogy sikeresebb leszel mint mások...

Ha jó a cég meve, akkor biztosabb a "hosszútávú" siker..

Ha jó a szó, akkor többet használják..


Tehát a nevek, és a megnevezések milyensége a legmeghatározóbb az embereknek?


De ugye hogy sokat számítanak a nevek?



2022. máj. 27. 02:17
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A nyakam ra hogy ez is napiincel
2022. máj. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%

"Ha jó a szó, akkor többet használják.."

Ebben lehet valami. Ha egy szó közérthető, könnyen kiejthető, leírható akkor előfordulhat, hogy többen használják.


"Ha jó a cég neve, akkor biztosabb a "hosszútávú" siker.."

Ebben is van valami.Bár nem hiszem, hogy valaki "jó név" alapján keresne mondjuk kőművest, vagy adótanácsadót, de például egy étterem, vagy egy kávézó esetén egy jól kiválasztott, frappáns név dobhat az üzletmeneten.


"Tehát ha jó a neved, akkor valószínűbb hogy sikeresebb leszel mint mások..."

Ezt viszont nem hiszem. Eleve nem tudom, mitől lesz egy név "jó", de nem hiszem, hogy mondjuk egy Kossuth Károly csak a neve miatt sikeresebb lehet, mint mondjuk egy Katzenjammer Tivadar. Itt inkább a megjelenés, rátermettség, intelligencia stb. számít.

2022. máj. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor változtass nevet és élvezd a sikereket az életben.


Én nem értek veled egyet. Bár mindenképp számítak valamennyit a nevek, a mögöttes tartalom szerintem fontosabb.

2022. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Igazad van, a mögöttes tartalom mindig a legfontosabb, de ha annak az "összefoglaló neve", megnevezése az megfelelő, és tényleg jól jellemzi a tartalmat, akkor az a legnyerőbb (szerintem).


Hih, jó ötlet a névváltoztatás, de ez esetben nekem pont a lehető legelőnyösebb a nevem, szóval nekem inkább (pl) a cégnevemen kéne gondolkoznom!🙂

2022. máj. 28. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!