Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A halál könnyű, mint a tollpih...

A halál könnyű, mint a tollpihe . Hogy van ez a japán szamuráj közmondás?

Figyelt kérdés
Valahogy így van: A halál könnyű, mint a tollpihe, a vereség a legnagyobb szégyen.
2010. szept. 20. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hogy van, mindenesetre nagyon jó mondás, ennek ellenére, lehet nem tartanám be, ha például rámtámadnak 5en az utcán, ha szégyen, ha nem, elmenekülnék, mert ilyen dolgokért péládul nem érdemes meghalni. szerintem
2010. szept. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off. Nem véletlenül szamuráj közmondás. Nem élhet minden normális ember úgy, mert nem tudják magukat megvédeni a kifejezetten se(g*2)fej emberektől. Amúgy is egy nagy f@szság ez a multikulti, hogy mindenféle igazságot a hozzá tartozó filozófiából kiszakítva néznek.
2010. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A II. világháborúban ezt vallották a japán katonák is. Meg is lett az eredménye.
2010. szept. 20. 22:46
 4/8 anonim válasza:
100%
régen talán még megállta a helyét a közmondás, mert ottvolt a becsület és így nem támadtak egymásra orvul, hanem becsületesen kihívták egymást, nem pedig 5-en támadtak egyre hanem 1-1 elleni küzdelem volt csak
2010. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de én a közmondást keresem. Ha valaki tudja, hogy van pontosan kérem ossza meg velem.
2010. szept. 22. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Használd az alábbi linket, és olvass bele Jamamoto Cunetomo HAGAKURE: A szamurájok kódexe című Busidó tanításba.


[link]

2010. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan nincs benne csak a filozófiai háttér. Azért köszönöm.
2010. szept. 23. 11:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Senki nem hallotta még?
2010. szept. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!