Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítene nekem ebben valaki?...

Segítene nekem ebben valaki? (világegyetemmel kapcsolatos).

Figyelt kérdés

Na szóval lehet hogy egy irdatlan nagy hülyeséget fogok ide leírni, de azért megkérdezem mert ez szöget ütött a fejembe. na szóval arról lenne szó, hogy olvastam itt néhány kérdésnél olyat, hogy a Big Bang óta 13,7 milliárd év telt el.(ha jól emlékszem ennyi) és akkor sokan írták, hogy ezen okból kifolyólag 13,7 milliárd fényévnyire látunk csak el(vagyis valahol ebben a távolságban van az utolsó látható galaxis). De én úgy tudtam, -legalábbis a NGC-n úgy mondták- hogy az univerzum nem csak tágul hanem gyorsul is tehát akkor már nem feltétlenül 13,7 milliárd fényévre van a "pereme" mivel nem állandó sebességgel tágul, tehát nem fénysebességgel.

Lehet hogy én kavarodtam bele ebbe, de aki megtudja ezt magyarázni az kérem írjon!

Köszönöm


2010. szept. 23. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval: A világegyetem a Nagy Bumm óta tágul. De ez a tágulás nem állandó sebességű, sőt, jelen ismereteink szerint volt egy úgynevezett inflációs szakasza is, mikor a tágulás sebessége a jelenleg ismertnek sokszorosa volt. Így az univerzum tényleges mérete nagyobb lehet, mint az a távolság, ahonnan a fénynek eddig "ideje volt" ide érni... Azaz a fény terjedési sebessége miatt mi csak azt a 13,7 milliárd fényévnyi sugarú gömböt ismerhetjük belőle. :-) Remélem, érthető volt...


Persze vannak más elméletek is a világegyetem keletkezésére, és fejlődésére. A tudósok egy része az egyik, más része a másik, vagy harmadik elméletet tartja elfogadhatónak. De biztosat egyelőre nem tudunk.


Pedro

2010. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ja téééényleg, logikus :D na most verhetem a fejemet a falba :D

köszi a válaszod

2010. szept. 23. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!