Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időjárás jelentésnél ?

Időjárás jelentésnél ?

Figyelt kérdés
Időjárás jelentésnél,a citromsárga, vagy a narancssárga hőségriasztás az erősebb? tehát melyiknél van melegebb?

#időjárás #kánikula #hőségriasztás
2022. aug. 18. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem van, hanem lehet, de a narancsnál, majd a pirosnál, vörösnél.
2022. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1.??
2022. aug. 18. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

#1-es szerintem arra gondol, hogy az időjárás előrejelzést nem lehet készpénznek venni: hiába van kiadva a szomszéd megyére narancs riasztás, a tiétekre meg csak citromsárga, ennek ellenére megeshet, hogy nálatok lesz a melegebb

de igen. citromsárga, majd narancs, majd piros. így következnek súlyosság szerint.

2022. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

olvasnivaló, ha részletesen érdekel

[link]

2022. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Az 1-es vagyok, nem arra gondoltam.

A kérdező azt írta, hogy "tehát melyiknél van melegebb?".

De a figyelmeztetés/riasztás nem azt jelenti, hogy mi van, hány fok van, nem mérés, hanem a maximálisról figyelmeztetés. Azt jelenti, hogy a napi középhőmérséklet bizonyos fok felett várható.

Vagyis hogy valaminél melegebb lesz, ami már veszélyes lehet. Hogy hány fok lesz, ahhoz nem a riasztást kell nézni.

2022. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm, ez nagyon hasznos!
2022. aug. 18. 14:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!