Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az idei nyár még a közelmúltho...

Az idei nyár még a közelmúlthoz képest is extrém forró és száraz volt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 2. 19:30
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
80%
Forrónak igen, extrém forrónak nem nevezném, viszont az átlagnál szárazabb volt.
2022. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Az Alföld egyes részein extrém száraz volt, az ország más részein csak simán aszályos. Forrónak forró volt, a hőhullámok erősebbek voltak, de talán kevesebb napot tettek ki a nyárból, mint az elmúlt pár évben.
2022. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Volt, hogy nagyon meleg volt huzamosabb ideig, de a nyárba ez belefér, volt hűvösebb is. Összességében az átlagosnál melegebb volt eddig talán, de majd kiderül ősszel, mert még most is nyár van.

Viszont nagyon aszályos volt Európa, alig esett eso, de ahol esett, abban sem volt köszönet, sok helyen volt villámárvíz, ami nagy károkat okozott, de csak rövid ideig, a leapadt folyókat, tavakat nem töltötte fel.

2022. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
500 év legszárazabb legforróbb napjait éltük , júni elejétől 36 cfok napokig , 30 alatt ritkán volt ,5 hullámban jött és rekordok dőltek meg .
2022. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
#4: 500 évre visszamenőleg nincs is statisztika, szóval ne mondjunk már hülyeséget. Amúgy meg speciel pont az országban valaha mért legmelegebb (41,9 fok) közelében sem jártunk és az már egy 15 éves rekord.
2022. szept. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Éppenséggel nevezhetjük kiemelkedően forrónak, de mivel az összes többi nagyon forró nyár is az elmúlt egy-két évtizedben volt, ezért mégsem kiemelkedő a közelmúltból. Szerintem nem volt nehezebb viselhető, mint mondjuk a 2015-ös nyár vagy tavalyi.
2022. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
A nyári középhőmérséklet rekord magas volt, de ez egyébként önmagában nem jelent feltétlen hatalmas forróságokat (az eddigi csúcstartó 2003 és az utána következő 2019, ezek pont hogy nem voltak annyira hőhullámosak, ezekben az években inkább az tornázta fel az átlagot, hogy már június elejétől 30 fokok voltak, illetve nem nagyon volt markánsabb lehűlés).
2022. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 500 évre visszamenőleg valóban nincs statisztika, viszont idén júliusban több mérőállomáson is előfordult 41,5 °C, nem esik távol a 2007-es abszolút melegrekordtól...
2022. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
84%
Nagyon száraz volt, de extrém forrónak nem nevezném.
2022. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
72%

A statiszitka nélkül én is csak a meglátásomat tudom rá mondani, és szerintem most sokszor követték egymást a hőségriadók. Többször mint eddig. Nem számoltam, de Budapesten ahol nézem az időjárás jelentéseket, itt többnek tűnt mint tavaly vagy előtte.


Szerintem nem elsősorban a rekord a lényeg hozzá, mert rekord az volt nagyobb hőség régebben, és mégis mostanra van átlagosan melegebb.


Szerintem több volt a hőségriadós fokozat és most nagyon Európaszerte is ez volt. Még az Egyesült Királyságban is kiadták a riasztást rá amit most használtak először. Szerintem melegebb volt, de váltakozva hirtelen esősebb enyhülésekkel, ami miatt nem volt folyamatos.

2022. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!