Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A "mindazonáltal" szó hogyan...

A "mindazonáltal" szó hogyan tevődött így össze?

Figyelt kérdés

Nyelvtan kategóriát nem találtam, de mivel az tudomány.. nyelvelemzés kategóriába tenném, de nincs ilyen sok kategória, érthetően.


Azt jelenti "annak ellenére" nem tudom talán hivatalosabb és/vagy diplomatikusabb , és/vagy egyéb formában.


Mindazon=mindazok?


Mindazok által=azok ellenére?


Valahogy nem stimmel.



#nyelvtan #jelentésmező #szószóló #Nyelvelemzés #Nyelvösszetétel #Az egyes szavaink összetételének elemzése.
2022. okt. 29. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Régies kifejezés.

[link]

[link]

6. pont.

2022. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
"...de túllépve mindezeken"
2022. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1. Idemásolom a 6-os pontot. Én akkor az ezáltal szót is félreértettem eddig. Azt hittem az "ezáltal" azt jelenti hogy "ettől", "emiatt", "ennek köszönhetően", de valójában azt jelenti "ezzel szemben".

Te hát helyes a mondat:Igaz én vak vagyok, de ezáltal a szomszédom lát? Ez helyes?


6. (rendsz. átal alakban) (népies) Vminek által: vmivel átellenben, szemben. A templomnak által.

II. igekötő (népies) Át. □ Aranyhajú kis leány, Gyere által a Dunán. (népköltés)

Szóösszetétel(ek): azáltal; ezáltal; miáltal; mindazonáltal.

2022. okt. 30. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
De miért emeled ki csak a hatos pont értelmezését? Az ezáltal a mai nyelvben egyáltalán nem "ezzel szemben". A mindazonáltal viszont így összességében egy régies kifejezés, ami ebben a formájában és értelmében fennmaradt.
2022. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én filmekben, és politikában is szoktam hallani, inkább nagymenő szónak számít mint régiesnek.
2022. okt. 30. 13:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!