Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » ZH írás menne, de van egy...

ZH írás menne, de van egy rossz szokásom. Leküzdhető, vagy elhanyagolható?

Figyelt kérdés

Jövőhéten fogunk írni geometria ZH-t, 3 hét múlva jön a matematika. Életem első ZH-i (leszámítva az informatika "kis zh-t"). Az a gond velem, hogy értem én a dolgokat, csupán ha én számolok az katasztrófa. Geometrián lesz 4-5 feladat, nekem ez X lapot vesz igénybe, mert nagyon nem vagyok helyigényes. Teszek sok helyre segítőleges jegyzeteket (mint pl. (5n+25)^2, ilyenkor felfirkantok gyorsan egy "5n+25 5n+25"-öt, és így szorzom össze, mert nekem könnyebb ha látom, hogy mit csinálok konkrétan). Ha sietek akkor főleg nem vagyok helyigényes. A gyakorló füzetem is úgy néz ki, hogy elkezdek egy példát, a következő példa már a következő oldalon van.


Magyarul ha ZH-ra kerül a sor, én 5 feladatra 5 lapot adnék körülbelül be. Arra nem hinném, hogy lenne időm, hogy átírjam az egészet normális formába.


Szerintetek nagyon álljak rá arra, hogy megtanuljak rendezett lenni, esetleg használjak majd ZH-n külön lapot a "segéd jegyzet"-eknek?


2010. szept. 29. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. A ZH-t nem mennyiségre osztályozzák, ha jó a megoldásod, akkor senkit nem érdekel, hány oldalra írtad le. Persze értelemszerűen a számolás menetét is le kell írni, de egy egyetemi tanár akkor is érteni fogja, ha nem írsz le minden triviális lépést.
2010. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen add be az összes lapot. A tanár még örülni is fog, mert látni fogja, hogy hogyan számoltál (és nem másoltad). Ha valahol véletlenül elszámolod magad, akkor könnyebben meg tudja állapítani, hogy hol rontottad el és így könnyebben tud részpontokat adni. A zárthelyiket nem külalakra osztályozzák, de azért legyen olvasható.
2010. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nálunk sok tárgynál kifejezetten kérik, hogy egy lapra egy feladat megoldása kerüljön.
2010. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb felnősz a feladathoz.

PótZH forever! :-D

2010. szept. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten JÓ, ha 1 feladat 1 lap beosztással dolgozol. Legalábbis szerintem így szép és világos. De simán vihetsz egy +lapot (vagy többet), amin csak a triviális lépéseket magadnak vezeted, én is ezt csináltam, meg bizonyításkezdeményeket, amiket akkor vezettem rá a "megoldáslapra", ha úgy tűnt vezetnek valahova.
2010. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!