Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? Van a tinnitus...

Hogy is van ez? Van a tinnitus és az egyik kezelési lehetősége vmi olyasmi, hogy egy megfelelő frekvenciával kioltják a fülzúgást/fülcsengést. Ezt a frekvenciák szempontjából szakszavakkal is magyarázzátok el, legyetek szívesek!

Figyelt kérdés

Hogy működik?

Tényleg nem hallja az illető a zúgást, csengést?


Mi az eszköz neve?



2022. dec. 2. 01:18
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:
100%
Fél tucat különböző orvost megjárt, 10+ éve feketeöves tinnitiszosként még soha nem hallottam erről. Főleg, hogy ez a hang, amit hallunk, nem egy fizikailag létező zúgás, amit ellentétes frekvenciával ki lehetne oldani.
2022. dec. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor Te is nézz utána.
2022. dec. 2. 11:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A fülzúgás az idegrendszerben keletkező hamis ingerület. Sztochasztikus jellege miatt nem lehet ingerléssel kompenzálni.
2022. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyszer elkísértem egy rokonomat egy szakellátóba. A váróban volt egy nagy képernyő és folyamatosan adtak egészség-betegség-életmód témában filmeket.

Ott láttam ezt is, hogy van ilyen.

2022. dec. 2. 14:01
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező - a gyűrűk urában is mutattak varázslatokat. Sok a kezelhetetlen beteg, felkínálnak nekik valamilyen "forradalmian új" de valójában kamu-kezelést, és minden érdeklődőtől beszedik a pénzt - amíg el nem fogynak a madarak.


Ha nem hiszed, akkor csak nézz utána, hogy a "biorezonancia" nevű teljesen kamu sarlatánságot hány komolynak kinéző egészségügyi intézményben praktizálják!

2022. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez egy igazi kórház.
2022. dec. 2. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Biorezonancia rendelők vannak igazi kórházak épületeiben Európa szerte!


(Szerintem azonnal meg kellene fosztani a diplomájuktól az ilyen kórházak vezető orvosait.)

2022. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez nem biorezonancia rendelő volt és szó sem volt biorezonanciáról.

Egy kisvárosi kórház járóbeteg szakellátó részén volt.

2022. dec. 2. 15:21
 9/13 Mojjo ***** válasza:
69%

@2: Szerintem az ezzel foglalkozó szakemberek eléggé utananéztek és nem véletlenül nem ajánlottak ilyesmit. A hármas hozzászóló elég világosan leírta, miért nem működhet a dolog még elméletileg sem.

Nem tudom, te tinnituszos vagy-e, de nekem legtöbbször rendes beszédhangerőn megy a buli a fülemben és legszívesebben elhagynám a fejem, csak hogy ne kelljen hallani, szóval elég motivált vagyok bármiféle gyógymódot találni. De ez nem jelenti azt, hogy hülyeségeknek is szeretnék felülni, ahogy azt oly sok kétségbeesett ember teszi, és amit oly sokan ki is használnak.

2022. dec. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nincs tinnituszom. Más miatt érdekelt.


Ha elfogadsz egy tippet, szedj K2 vitamint.


Ezt találtam, persze nem tudom leellenőrizni, hogy igaz-e.


Hogyan zajlik nálunk a fülzúgás kezelése?

A Tinnitus Klinika szakmai protokollja nyolc év átfogó kutatási eredményei alapján épült fel. Az alaposan átgondolt kezelési rendszer magában foglalja az eddigi legszélesebb terápiás eszköztárat, valamint a legfrissebb fejlesztéseket is alkalmazó diagnosztikai eszközöket. Az eljárások jelentős része kizárólag a Tinnitus Klinikán elérhető.


Abból indultunk ki, hogy olyan klinikailag igazolt terápiás eljárásokat gyűjtünk össze, amelyek a fülzúgást kiváltó alapbetegségeken keresztül hatnak. Terápiás kínálatunk minden kezelése és eljárása az adott típusú fülzúgás kezelése esetén alkalmas.


Hangterápiák a hallott hang kioltására

Mivel a fülzúgás az agy által, egy külső hangforrás nélkül hallott hang, a kezelések egy része ennek a hangnak az elfedésére és kioltására irányul. Ezt hallókészüléknek kinéző zajgenerátorokkal – noiserekkel – tesszük, amelyek a fülünkbe helyezve olyan mesterséges hanganyagokat játszanak le, amik segítenek kioltani a fülzúgás forrását az agyunkban. Ehhez természetesen pontosan meg kell tudnunk határozni, hol keletkezik a hallott hang. Szerencsére erre van alkalmas eszközünk: a Tinnometer.

2022. dec. 3. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!