Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az Aranybulla sorozat tényleg...

Az Aranybulla sorozat tényleg olyan rossz mint aminek mondják (történelmi hitelesség érdekelne)?

Figyelt kérdés

Vannak akik lehordják mint a legrosszabb sorozat mások meg a Trónok Harcához hasonlítják.


Nyílván a hasonlat erősen túlzó hisz nem hiszem hogy tudnánk olyan jó sorozatot létrehozni, de akik meg lehordják azok rendszerint belevonják a politikát is hogy jaaj az az 1 milliárd meg narancs film stb stb szóval itt meg nem kizárt hogy csak azért rossz mert kaptak egy nagy adag támogatást a Fidesztől.



Szóval csak és kizárólag történelmi (és mint úgy általánosságban képi, hangi megjelenítés valamint a párbeszédek, művészi produkciók alapján) szempontból milyen az Aranybulla sorozat?


(én magam még nem láttam és ha tényleg nagyon rossz nem is kívánok rá időt szánni)



2022. dec. 31. 20:42
1 2
 1/20 tsirche ***** válasza:
82%

Történelmileg? Mondhatjuk korrektnek (gyakorlatilag a narrátor felolvas az általános iskolai történelemkönyvből, pár párbeszédes jelenettel kiegészítve).

Művészeti oldalról pedig... Talán a Vuk 2 (Kis Vuk)-nál picivel jobb. Talán.

2022. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Annyit elköltöttek rá közpénzből mint amennyibe a Trónok Harca került, de egy velőtrázó borzalom történelmi hitelesség nélkül. Viva Kálmán ezzel csak a népet akarja hergelni.
2022. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne hogy hol lehetne megtekinteni?
2022. dec. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3: A MédiaKlikken. Itt az első 3 rész, a többi egy kis kereséssel magadtól is menni fog.

[link]

[link]

[link]

2023. jan. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
Köszi. Jé. Ingyen? Miért nem moziban, netflixen vagy más pénzes szolgáltatón adják? Nem térül meg így
2023. jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Azért legyünk őszinték : ha valami ingyen van az emberek nem értékelik. Így persze hogy azt mondja az ember hogy fujj meg jajj de drága volt
2023. jan. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
#5,6 Hol olvastad hogy cél volt a megtérülés? Amúgy ha külön fizetni kell érte, akkor még drágább. Tekintve hogy a több mint 1 milliárd forintos költségvetés java része adófizetői pénz. Igaz, ha közvetlenül is fizet az ember valamiért, általában máshogy néz rá.
2023. jan. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
#5 Netflix és hasonló szolgáltatók azért igényesebbek egy pár fokkal, mint hogy ilyen gány munkákhoz a nevüket adják.
2023. jan. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Azt nem tudom történelmileg mennyire hiteles, bár nagyon érdekelt csak az első részt tudtam végignézni, azt is nehezen. Az úgy kb elfogadható történelmileg,persze bele lehet kötni egy két részletbe de ez lényegtelen. Az a gon higy mint film teljesen nézhetetlen. Engem már a narráció is zavart de amikor bevágnak egy szakértőt aki elmagyarázza a helyzetet hát az borzalom....

Teljesen agyonvágták ezzel az egész filmet...

2023. jan. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Átlag ember számára hiteles történelmileg. Történész professzorok biztos bele tudnának kötni. A ruhák, páncélok hitelesek, szépen van fotózva. Ennyi pozitívuma van. Filmként, és sorozatként nézve is élvezhetetlen. A minimális kis élményt is szétb*sszák a sűrűn bevágott szakértők elemzéseivel. Tényleg mintha általános iskolai történelem órán kéne senyvedni online.
2023. jan. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!