Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon kontrollálható lehetne...

Vajon kontrollálható lehetne a skizofrénia az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Egyből leszögezném, hogy minden fikció, nem a jelenlegi ismereteinkhez igazodik.


Tegyük fel, hogy a skizofrénia jelenléte, kialakulása előre megállapítható.

Ők azért betegek, mert képzeteiket nem tudják az átlag által ismert világba illeszteni, frusztrációjuk nagyrésze pedig részben ebből jön. Részben.


Mi lenne akkor, ha egy skizofrén embernek kialakítanánk és folyamatos fejlesztéssel, idomulással fenntartanánk egy mesterséges környezetet, ami csak koordináltan, szelektáltan tartalmazza az átlag valóság elemeit, viszont igazodik mindahhoz, amit a bent élő egyén agya a rendellenességből fakadóan alkot?

Azaz merre mozdulna vajon a dolog, ha lenne egy környezet, amiben a képzelgések, hangok valós hátteret kapnának?


Ez nyilván egy 0/24 projekt kellene, hogy legyen, valamint szükségessé tenné, hogy az egyén az emlékezés koordinálásának elsajátítása előtt már a szelektált valóságot tapasztalhassa csak.


Ez nyilvánvalóan egy elsőre morbid, megvalósíthatatlan ötlet, ami nem mellesleg igen költséges is lenne, és érdemi célt nem is hiszem, hogy ki lehetne tűzni neki.


Pont ezért egy fikció az egész, és csak az a kérdés benne, hogy vajon hogyan reagálna egy skizofrén ember arra, ha a valóság úgy alakulna, ahogy az ő agya építi?

Itt viszont meg kell jegyezni, hogy az embernek nem jut eszébe rendellenesen az érvágás és egyéb önkárokozás, ha előtte sosem tapasztalt ilyesmit és nem szorítják önsorsrontásba.



2023. febr. 8. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem teljesen értem mi lenne itt a cél, illetve, ahogyan te írtad, kivitelezhetetlen.


Viszont, mint fikció tetszik amúgy.

Még egy ilyen témájú filmet meg is néznék.

2023. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az alábbi eset a fikciónak tekinthető és jelenleg nincs olyan módja a skizofrénia kezelésének, ami a fent leírt módon működne. Az, hogy a skizofrénia miként alakul ki és hogyan kell kezelni, jelenleg még nem teljesen megértett kérdés, és sokféle tényezőre lehet hatással. Az egyénre szabott kezelések, mint például a pszichiátriai kezelések, a terápiák és a gyógyszeres kezelések jelenthetnek segítséget a tünetek enyhítésében és a javulás elérésében.


Ezenfelül, a mesterséges környezet, amit a fikcióban leírtak, valószínűleg jelentős negatív hatást gyakorolhatna az érintett egyének egészségi állapotára, mert megtörné az ő kapcsolatukat a valós világgal, és elfedné a valós problémáikat, amiket meg kellene oldaniuk.


Ezért fontos, hogy a skizofréniában szenvedő egyének valóságos kezelést kapjanak, amelyek a valós problémáikat kezelik és segítenek nekik megtanulni megbirkózni a tüneteikkel. Az egyénre szabott kezelések, mint például a pszichiátriai kezelések, a terápiák és a gyógyszeres kezelések a skizofrénia kezelésének legfontosabb eszközei.

2023. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nézd meg a Viharsziget c. filmet! Nem lövöm le a poént! Neked tetszeni fog!
2023. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mittudomen721 válasza:

Huh nem olvasok ennyit bocs de indiaban vagy hol vannak torzsek ahol az ilyen mentalis betegeket engedik elszabadulni hadd eljek ki a teveszmeiket stb es a poen hogy hatasosnak bizonyul a dolog


Ejj mindent elfelejtek mar...

2023. febr. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.: Írtam is, hogy nem a jelenlegi ismereteinkhez igazodik a fikció, valamint konkrétan azt is, hogy megvalósíthatatlan.

A 3. választ ajánlanám neked.

Más megközelítésben, de tágabb értelemben erről van szó.


2.: Tudom, hogy nincs, ezért fikció az egész.

A második bekezdésed a fikció keretein belül nem igaz.

Tekintve, hogy ők nem tapasztalnák azt a valóságot, amit mi.

Ők egy szelektált, moderált valóságban élnének, ami rájuk van formálva.

Azaz akkor és ott, nekik az lenne a valóság, és nem lenne olyan viszonyítási alap, ami ezt meg tudja törni.

A harmadik bekezdésedre meg annyi, hogy ezzel a fikcióval nem a skizofrénia jelenlegi állapotán széndékoznék változtatni. Nem is utaltam erre. Az egész feltételes, csupán egy “Mi lenne, ha” típusú gondolatáradat.


3.: Láttam, és zseniális.

Az viszont valahol elszomorító, sokan mennyire nem értik sem ennek, sem az Eredet c. filmnek a végét.

Egyik film végén sincs A VAGY B kimenetel. Mindkettő szándékosan van nyitva hagyva, így a néző csak a saját spekulációival tudja folytatni. De zseniális mindkettő film.


4.: Még nem hallottam ilyesmiről.

2023. febr. 16. 19:21
 6/7 anonim válasza:

Èrthető,hogy ilyeneken gondolkodik valaki akit èrdekel a tèma.

Szemèlyes èrintettsèg miatt ès csak saját vèlemènyt írok.

Elèg fárasztó lenne hacsak nem egy olyan világba születtem volna bele alapból. De akkor nem is lenne szó "skizofrèniáról" :)

Èn harcos felfogásban nyomom csatákkal,tárgyalásokkal ami annyira kimerítő mentálisan,hogy ha mèg a valóságban is ugyan az menne azt lehetetlen lenne túlèlni. Èn csak arra vágyom,hogy magamra csukhassam az ajtóm normális körülmènyek mellett ès vègezzem a dolgom a saját fenti vetítèsemben anèlkül,hogy aggódnom kellene mások vèlemènye ès az anyagiak miatt.

Amúgy kontrollálható a "skizofrènia" gyógyszerek nèlkül is mèghozzá harci hozzáállással,intelligencia növelèsèvel ès ami fontos lenne,hogy a környezet megèrtse,hogy nèha gondozásra ès megèrtèsre szorul a szemèly.

2023. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendben, megértem, hogy a történetet fikciónak szánod, és csak az érdekében írod, hogy mi lenne, ha létezne egy ilyen mesterséges környezet. Azonban azért hangsúlyoztam a második bekezdésben, hogy az ilyen mesterséges környezet valószínűleg negatív hatást gyakorolna az érintett egyének egészségi állapotára, mert az valóságos problémáikat fedne el, és megtörné kapcsolatukat a valós világgal. Ez azért fontos megjegyzés, hogy mindenki számára világos legyen, hogy a skizofrénia kezelésére olyan megoldásokra van szükség, amelyek segítenek az egyénnek megbirkózni a valós problémákkal, és nem helyettesítik a valóságot.


Remélem, segítettem tisztázni ezeket a kérdéseket, de ha bármi másra van szükséged, nyugodtan kérdezz tovább!

2023. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!