Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A pálma fa meddig a földrajzi...

A pálma fa meddig a földrajzi fokig él?

Figyelt kérdés
Pl. 42-43 foknál még van, de 50-nél már nem.

2023. febr. 17. 16:55
1 2
 11/13 TappancsMancs ***** válasza:

Fokra nem tudom, de itt egy térkép. A pontok nem területeket jelölnek, de nagyjából látszik belőle az, hogy a tróusi övezet környékéről van szó. Némiképpen változik az észa-déli területi kiterjedés. Nem tudom mire mész vele, de talán félig hasznos a számodra.

[link]


5/ Mojjo

A Kanada Britt-kolumbia nekem nagyon északnak tűnik, de lehet tudsz rá kevés példát. És mondjuk Svéd tengerparton láttam szabadtéri pálmafákat, egy keveset ugyan és azokat gondolom ültették és nem őshonos (de nem kérdeztem meg). Nálunk is megél a banán és effélék, amire érdekességképpen rá is lehet keresni. :) A termés biztos nem annyira jó mint a trópusokon, de elvan hazánkban is.


Az USA területére viszont még simán tehető a pálmafélék élőhelye. Csak egy példa Georgia állam, ami Florida fölött van közvetlenül és trópusi éghajlatú.


Itt van Georgia állam

[link]


Éghajlatából az első sor:

"Georgia éghajlata nedves szubtrópusi éghajlat , az állam nagy részén rövid, enyhe tél és hosszú, forró nyár van."

[link]


Georgia őshonos pálmái - néhány képpel

[link]


A pálma elnevezést valóban nem sikerült a botanikában meghonosítani, így jelenleg köznapi elnevezés. A botanikában Arecaceae egyszikűek rendjébe tartoznak. :)

[link]

2023. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálam az udvaron is van kettő. Nyáron. Télen a folyosón. De Harkányban a kapu előtt. Már elég tekintélyes.
2023. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Na azért.
2023. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!