Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fluoreszkálós anyag milyen...

A fluoreszkálós anyag milyen elven működik pontosan?

Figyelt kérdés

Pl van egy fluoreszkálós cipőfűző, és a leírásban csak annyi van, hogy előtte menjünk a fényre, és utána erősen világít a sötétben, mert megszívja magát.

Ezt hogy kell érteni?


Mennyi idő alatt szívja meg magát úgymond és mennyi ideig tart a világítás utána a sötétben?

Valahogy meg lehet ezt saccolni vagy hülyeség az egész?



2023. febr. 25. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a hülyeség, hogy ezt tanítják az iskolában, de a Google is ezerszám dob részletes leírást. Csak egy a sok közül:

[link]

2023. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat.

Amit te kérdezel, az a foszforeszkálás.

Gyorsan feltöltődik, hamar világít.

Aztán fokozatosan merül ki.

Saccolás helyett mérd le.

2023. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem tudom lemérni, mert pont ettől tenném függővé, hogy megveszem-e.

elképzelhető, hogy foszforeszkálás, nem tudom, az angol címben az van, hogy "fluorescent".

2023. febr. 25. 17:19
 4/9 anonim ***** válasza:

A fluoreszkálás úgy működik, hogy megvilágítod UV fénnyel, mire AZONNAL elkezd világítani látható fénnyel.

Ha kikapcsolod, azonnal elsötétül.

2023. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem, akkor itt fordításbeli gondok vannak
2023. febr. 26. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
De a fluoreszkáló "festékeket" is használják fehér ruháknál vagy papíroknál, optikai fehérítésként, hogy napfényben még fehérebbnek látsszon, illetve minél tovább ellensúlyozza az anyag időveli sárgulását.
2023. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elnevezések (fluoreszcencia, foszforeszcencia) nemzetközi szinten részben átfedik egymást, azért is, mert mindig van némi utánvilágítás, lecsengés. Ha kikapcsolsz egy fénycsövet (fluorescent light), aminek fénye jórészt fluoreszkálás, picit az is dereng a sötétben pár percig, pedig nem ez a működésének célja. De, pont a fénycsőnél, nagyon hasznos is az utánvilágítás, ugyanis a hálózati félperiódusok közti nullátmenetekben, amikor nincs UV-gerjesztés, ennek köszönhetően ekkor még viszonylag jelentős fényt bocsát ki, ami mérsékli a zavaró stroboszkóphatást.
2023. febr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

oké csak ugye itt olyan dologról van szó (cipőfűző), ami önmaga nem világít soha, elvileg a természetes napfényt "szívja magába", és ettől fog világítani utána X ideig.


a visszajelzéseknél elég vegyes véleményeket oilvasok, valaki 10 percet ír, valaki fél órát, valaki azt hogy egyáltalán nem világít.

2023. febr. 27. 07:41
 9/9 anonim válasza:

intersparban lehet olykor venni ilyen festéket. 3szín van egy dobozban, kicsi tubosos.


egyszet rendeltem világító billenytyűzetet. 5000 ft és semmit sem világít. de kaptam mellé legalább egy sport csokit. :)

2023. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!