Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az amerikai Holdra szállás...

Az amerikai Holdra szállás (1969) már csak amiatt sem lehetett kitaláció/csalás, mert a rivális (és addigra már eléggé fejlett) Szovjetunió szinte azonnal leleplezte volna azt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 3. 14:31
1 2
 11/14 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Az okokat is kell nézni. Szerintem kényelmes a közhiedelmeket vélekedni, mint további megfontolásokat tenni és ismereteket szerezni. Láthatóan átugrod hol egyiket hol másikat amikről írtam a választ. Rakd össze - ha akarod. Lehetne amúgy a brit hírszerzést is ugyanígy említeni, nem kell hozzá szovjet.


Most jön amit nem akaródzik megfontolni: Vagy lehet hinni, hogy a titkosszolgálatok kb semmit sem tudnak a másikról és arra megy el a sok pénz, hogy "próbálkoznak" ... Felőlem :) Nekem aztán tényleg mindegy.

2023. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:
0%

A lényeg a kérdésben itt nem a konkrté téma, hogy most holdraszállás vagy USA vagy Szovjetunió. Lehetne itt szó brit titkosszolgálatról vagy a franciáról is, de az olaszról is. Teljesen mindegy, mert én témafüggetlenül válaszoltam a működésére. Maga a hírszerzés nem olyan, hogy megtudnak valamit és máris kiteregetik, mert valaiféle előnyt látnak benne, ez láthatóan sem így megy. Különben a média mindig is tele lett volna leközölt hírszerzési információkkal, és látjuk, hogy ez nem így van és nem így volt.


A hírszerzéssel megszerzett információk sosem a közönségnek szóltak, és nem a médiának gyűjtik be, nem arra vannak. Nem az a funkciója és nem is úgy működik hírszerzés maga.


Másik közhiedelem a "nem tudták volna eltitkolni", ami szintén közhiedelem. :) Jelenleg is rengeteg szakmai titok van és nem tudódik ki, sok techológiai titok van és nem tutódik ki, és ma is egyfolytában gyűjtik a hírszerzési információkat az országok és nem tudódik ki. Igazi ritkaság, ha valami mégis jelen időben kitudódik és a médiába kerül. Nem így megy...


Ezek elterjedtek az interneten és egy idő után elhiszik az emberek. :) Titkok mindig is voltak és vannak jelenleg is.


Mert ugye nem férünk hozzá például a CIA vagy az NSA adatbázisához,

> tehát titkok vannak

> tehát el lehet titkolni dolgokat (nagyszámú dolgozó esetén is)

> tehát nem teregetnek ki hírszerzési információkat, egy média előny miatt.

2023. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 sadam87 ***** válasza:

"Maga a hírszerzés nem olyan, hogy megtudnak valamit és máris kiteregetik, mert valaiféle előnyt látnak benne, ez láthatóan sem így megy."

[link]

2023. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 sadam87 ***** válasza:
100%

Pontosítok: az eredeti kérdéssel kapcsolatban jogos, hogy nem biztos hogy a szovjet titkosszolgálatok rögtön nyilvánosságra hoztak volna az információt. (Bár nem nagyon van ötletem, miért ne tették volna. És de, igenis vanolyan, hogy a titkosszolgálat nyilvánossagra hoz információkat, ha ez nekik előnyt jelent.)

Viszont azzal kapcsolatban, amit én írtam teljesen irreleváns,amit írsz. (És gondolom az én megjegyzésemre reagáltál.)

2023. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!