Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség esetleges kihalás...

Az emberiség esetleges kihalása esetén melyik (ma is élő) állatfajnak lenne a legnagyobb esélye evolúciós úton elérni a mi intelligenciaszintünket, és civilizációt létrehoznia?

Figyelt kérdés
És meddig tartana (nagyjából) a folyamat?

2023. márc. 7. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Az evolúció folyamata függ a környezeti változásoktól, a természetes kiválasztódástól és a genetikai változékonyságtó, amelyek nem előrejelezhetők.


Azonban néhány állatfajt kiemelhetünk, amelyek rendelkeznek magas szintű intelligenciával és tanulási képességgel. Ilyenek például a nagy majmok (gorillák, csimpánzok, orangutánok), a delfinek, az elefántok, a polipok, a varjak és a papagájok. Ezek az állatok képesek önfelismerésre, problémamegoldásra, eszközhasználatra és kommunikációra.

Nem tudom megmondani biztosan, hogy mennyi idő alatt érnék el ezek az állatok az emberi civilizáció szintjét vagy annál magasabbat. Ez attól is függne, hogy milyen kihívásokkal és lehetőségekkel találkoznának egy olyan világban, ahol nincs emberiség. Talán soha nem jutnának el odáig vagy talán sokkal gyorsabban fejlődnének.

2023. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Psycho ***** válasza:
94%

Én az emberszabású majmokra szavaznék, elsősorban a csimpánzokra. Nemcsak intelligencia kell ahhoz, hogy ilyen szintre eljusson egy faj. Szükséges, de nem elégséges feltétel. Az #1-es által felsorolt állatoknál ez pipa.


Viszont ugyanilyen fontos az is, hogy szociális állatok legyenek. Az emberi fejlődéshez elengedhetetlen volt a fejlett kommunikáció, amin keresztül a fajunk kollektív tudása fel tudott halmozódni. Ha nincs közösség, nincs kollektív tudás, és evolúciós nyomás sincs a fejlett kommunikációra. Egy-két madárfaj, illetve a poliopok így kiesnek a rostán.


Továbbá kifejezetten fontos tényező még a mikromanipulációs képesség. Oké, a varjak is használnak eszközöket, de nem képesek a finommotoros mozgásokra. Nem tudna megmunkálni egy követ. Nem tudna tüzet csiholni. A tűz fontos állomás volt. Mivel meg tudtuk sütni az ételt, jóval kevesebb energiára volt szükségünk a táplálék lebontásához, amit így fel tudtunk használni máshol (pl. az agyunk jobban kifejlődhetett). E logika mentén a delfinek sem túl jó jelöltek.


Érdekes lehet még az elefántok helyzete, mert okosak, szociálisak, és az ormányukkal "csodákra képesek". Kevés természetes ellenségük van a méretük miatt, szóval talán még ők.


Viszont láthattuk, hogy az emberré válás milyen evolúciós pályán ment végbe, ezért az egyetlen általunk ismert példa inkább az emberszabású rokonok lehetőségét erősíti ebben a kérdésben szerintem.

2023. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a legközelebbi rokonainknak, a csimpánzoknak és a bonobóknak sikerülne idővel.
2023. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:
61%
Én is az emberszabású majmokat mondanám.
2023. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberszabásúak mutatják pont, hogy nagy szerencse kell az állatvilágból való kiemelkedéshez.

Hiszen valaha ugyanott voltunk, a közös őstől fogva viszont másképpen alakult az evolúciónk.

A homo sapiens esetében egy tagolt beszédre képes gége mutációja alakult ki, a majmoknál meg nem és ez az, ami kiemelt minket az állatvilágból.

A mutációk viszont véletlenül alakulnak ki és a majmoknak is megvolt erre az esélye, így ahogy eddig sem, nagyon is meglehet, hogy ezután sem fognak tudni beszélni, így továbbra sem tudnak majd fejlett módon kommunikálni, ezért aztán meg is maradnak állatnak.

Pedig milyen apróság kellene nekik csupán, egy olyan gégefő, ami nagyobb variációs lehetőséget ad a hangképzésre, de sajnos ennek hiányában az intelligens fejlődés elmarad.

2023. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberiség kihalása esetén az intelligens élet kialakulásának valószínűsége és a civilizáció létrehozása a jövőbeli körülmények függvénye, amelyekről nem tudunk semmit. Az intelligens élet kialakulása és a civilizáció létrehozása sok tényezőtől függ, beleértve a bolygó fizikai tulajdonságait, az élet kialakulásának feltételeit, az evolúciós folyamatokat és a társadalmi, kulturális, technológiai és gazdasági tényezőket is.

Az intelligencia és a civilizáció létrehozása nem egyetlen gén, faj vagy állatcsoport kiváltsága. Az emberiségnek az evolúciós folyamatok és a környezet által biztosított lehetőségek miatt sikerült elérnie ezt a szintet. Ha az emberiség eltűnik, akkor az élet újraindulhat az élet kialakulásának folyamatával, ami lehet, hogy nem az emberhez hasonlóan fejlett állatokkal történik meg.

Azonban, ha feltételezzük, hogy az élet újraindulása evolúciós úton hasonló folyamatokkal jár, mint amit az emberiség megtett, akkor néhány szempontból az emberszabású majmoknak lehet a legnagyobb esélye az intelligencia és a civilizáció létrehozására. Az emberszabású majmok az emberhez hasonlóan képesek az eszközkészítésre és használatára, valamint kommunikációs és társadalmi viselkedésre. Azonban, még ha az emberszabású majmoknak sikerül is az intelligencia és a civilizáció létrehozása, az nem jelenti automatikusan, hogy az emberiségéhez hasonló technológiai és kulturális fejlődés történik meg.

2023. ápr. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!