Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a közösségek...

Hogyan lehetne a közösségek élelmiszerbiztonságát javítani?

Figyelt kérdés

2023. márc. 19. 00:42
 1/2 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Mire gondolsz, a közösségi élelmiszerellátásra, vagy az egyéni élelmiszer biztonságra? Ha az előbbi, ott szerintem egész jó a helyzet, ha az utóbbi, akkor szerintem a higiénia és az étel készítés/eltartás szabályait kellene sulykolni, de összességében szerintem itt sem olyan rossz a helyzet.
2023. márc. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Diverz növénykultúrákkal, decentralizálással.


Vagyis ne csak krumplin éljen mindenki, mert egyetlen betegség összedöntheti a termelést. És ne egy nagy magtár, ne egy nagy műtrágya gyár legyen, mert mivan, ha pont az ég le, mivan ha megszakad a szállítási útvonal.


Pesze ez igaz állati kalóriaforrásokra is. Ne csak egyféle csirke húsán éljenek az emberek, ne csak egy húsfeldolgozó legyen, ne csak egy vakcinagyártó, ne csak egy táp...


Szerintem a globalizáció is segít. Mondjuk nem kell a kis magyarországba 8 műtrágya gyár, ha baj van, importálhatunk pl. a csehektől. De itt azért mértékkel, mert ha minden hasznos gyártás kínában van, akkor ellentétes lesz a hatás.


Génmódosítással is lehet javítani a növénykulzúrák ellenállóképességét, legyen az időjárás, vagy kártevővel szemben. Csak ott pl. még arra is kell vigyázni, hogy nem egy gyártótól függjön a közösségt. A gyártó viszont szabadalmaztatni, monopolizáli igyekszik a növényt.

2023. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!