Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A wikipédia szerint Petőfi...

A wikipédia szerint Petőfi Sándor vagy december 31-én született, vagy január 1-jén. A többi helyen viszont január 1-jét ír, hogy is van ez akkor?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, hogy szilveszter éjjel született és senki sem tudja pontosan, hogy éjfél előtt vagy után.


Én úgy tudom az anyakönyvvezető jan. 1-re anyakönyvezte.


Ez az anyakönyv megnézhető ma is Kiskőrösön az egyházközségben. A IV. sorszámú keresztelési anyakönyv 127. oldalán a januári első bejegyzés Petrovics (későbbi Petőfi) Sándor.


A kor szokása volt, hogy a gyereket azonnal keresztelték, egyrészt nehogy meghaljon megkeresztelés nélkül, másrészt az anya első útjának a templomba kellett vezetnie a gyermekkel a hagyomány szerint.


Tehát lehet, hogy dec. 31-én este-éjjel született Petőfi, az is megeshet, hogy jan 1 reggelén, de az tuti, hogy jan 1 reggelén már vitték keresztelni.

2010. okt. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemsemmi válasz, köszönöm én is :)
2010. okt. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is köszönöm!

Csak érdekelt,mert én is december 31-én születtem,a legjobb barátnőm pedig január 1-jén.Tudom,hogy ez lényegtelen dolog,de azért..érdekelt.

2010. okt. 7. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Háh, bár nem teljesen ez, de nekünk volt egy olyan tételünk is érettségin, hogy Petőfi kultusz(nem tudom másnak volt e ilyen, mivel kiskőrösi vagyok, szerintem nekünk csak ezért volt), hogy Kiskőrösön, vagy Kiskunfélegyházán született e.

Petőfi nagy rejtélyei.:D

2010. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én félegyházi vagyok belénk itt azt sulykolták h itt született..


de elvileg azóta eldőlt már, h Kiskőrösön.:D


100%ig sose tudjuk meg:)

2012. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem tudni mert régen vasárnap szünetet tartott az a hivatalszerű valami és csak jan. 1.-én tudták beírni
2014. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a jegyzőkönyvbe
2014. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!