Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szkatol ürulekszagú, miért...

Kisdani19830112 kérdése:

A szkatol ürulekszagú, miért nem hívják szarsavnak?

Figyelt kérdés
A szkatol magyar nevét a szagról kéne megadni

#bűz #ürülék #Szkatol #Magyar megnevezésre ötlet
2023. ápr. 14. 20:47
 1/6 A kérdező kommentje:
A szkatol elviselhetetlen már igen kis mennyiségben is.
2023. ápr. 14. 20:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A "szar" vulgárisnak számító kifejezés, ezért nem használják korrekt megnevezésekhez.
2023. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zcom09 ***** válasza:
100%

Köznapi nevük olyan anyagoknak vannak, amik elfordulnak/előfordultak a köznapi életben. Ezért sincs a legtöbb vegyi anyagnak köznapi neve. Egy természetes nyelvbe nagyon nehéz csak úgy megalkotott szavakat integrálni. Az a pár vegyész a népességben talán értené mire gondolsz de a legtöbb embernek értelmezhetetlen és értéktelen egy ilyen anyagnak ehhez hasonló nevet adni.


(Emellett habár tényleg emlékeztet a szaga az ürülékre, de szilárd formában közel se vészes. Valamint nem is savas jellegű.)

2023. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sadam87 ***** válasza:
100%

Szerinted mégis miről kapta a nevét? :D

"Its name derives from the Greek root skato-, meaning feces."

[link]

(Persze nem magyar eredetű név, de mondjuk ha belegondolsz, a népesség hány százaléka ismeri a szót, nekem erős kétségeim lesznek, hogy szükség volna-e külön magyar névre.)

2023. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Akkor már inkább szarszagsavnak kellene hívni, az pontosabb lenne.
2023. ápr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De a neve alapján inkább alkohol, nem pedig sav. Én azt hallottam róla, hogy nagyon büdös, és amikor valaki az egyetem kémiai intézetében rendelt egy keveset belőle valamilye kísérlethez, meggondolták magukat, mikor kezdték kibontani a csomagot. Persze lehet, hogy csak egy legenda.
2023. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!