Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy ionhajtóművel rendelkező...

Egy ionhajtóművel rendelkező űrhajónak mennyi xenon gàzra lenne szüksége hogy eljusson a legközelebbi csillaghoz?

Figyelt kérdés
44 billió km távolság,csak a fénysebeségnek a 10%val utazhat. 1g gyorsulásal 4.4 év alatt felgyorsulnak,vagy csak én vagy laikus.

2023. ápr. 24. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van rá egyenlet, de hiányzik az űrhajó hasznos tömege.

[link]

Lesz visszaút is, vagy robot-űrhajó?

Ionhajtómű kiáramlási sebességére egyetlen adatot találtam 7,8 km/sec.

2023. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem,nincs return jegy,csak az odaút.

Egy ilyen űrhajó hasznos tömege szerintem lenne 9-10 ezer tonna alsóhangon,írom én ezt ultra brutál laikusként...

2023. ápr. 24. 23:28
 3/9 sadam87 ***** válasza:
100%

Az első válaszoló a képletet jól adta meg, de az ionhajtóművek kiáramlási sebessége jellemzően nagyobb annál, amit megadott, 20-50 km/s közötti. (A Dawn szondán használt hajtóműveknél például 30 km/s körül volt.)

[link]

Az első válaszoló által megadott képlettel és 30 km/s órás adattal számolva a fénysebesség 10%-nak eléréséhez nekem az jön ki, hogy az űrhajó száraz tömegének kb. 10^430 szorosának megfelelő mennyiégű üzemanyag szükséges. (Remélem nem számoltam el nagyon.) Másként fogalmazva ezzel a módszerrel (ilyen teljesítményű ionhajtóművekkel) gyakorlatban lehetetlen elérni a fénysebesség 10%-át.

2023. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy egy tonnát a fénysebesség tizedére gyorsítsunk fel, 4,5 × 1017 J, vagyis 125 milliárd kWh munka szükséges, nem számolva a veszteségeket
2023. ápr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal az ökölszabály az az, hogy a kiáramlási sebesség háromszorosánál nagyobb végsebességet nem nagyon lehet elérni. Tehát mondjuk 150 km/sec -nél gyorsabb űrhajót nem tartok valószínűnek ionhajtóhűvel.
2023. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha megnezne, hogy a Fehér Magyar Jó Istennek mivel utaztak , akkor rajonne , hogy nem is olyan rossz a kérdés, csak a válaszok szarok. Ha regeszkedett volna, már rég tálalt volna. A világegyetem irányító bolygolya mindig téli van ilyen robcsokkal, de még működnek. Fél is vannak töltve.Az a nagyarányú Jó Isten aki az utolso teremtest csinálta , annak nem a mostani magyar fajta van , hanem megregebbi magyar fajta.
2023. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem szabad utazgatni , mert akkor szennyezes állhat fenn és még kell védeni a magyar fajt. Most jelenleg a föld meg van szennyezve , irtás javasolt, bolygó is mehet. A többi magyart és embert es magyaroktol származott fajokat meg tudja szennyezi. A Zsidok is benne vannak.
2023. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
210 ezer év jön ki 150km/sec sebeseggel.
2023. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Gonosz majmoknak akár csinálni. Az Égi zsidók már gyartjak yugoba a magasrangu zsidokat , hogy legyen önöknek és leszarmazotaiknak parancsolojuk.Igy is úgy is atadjak a technikát szerintem , de a energia készletek 90%-at odaadja neki a gonosz. Csak akkor már olyan kevés lesz , hogy szart se ér.1000 év alatt elhordja.
2023. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!