Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy természettudományt oktató...

Egy természettudományt oktató tanárnak van joga azt mondani az órán, hogy nincs természetfeletti?

Figyelt kérdés

Korábban, fizika órán fordult elő, hogy a mozgásokról tanultunk. És felvetettem, hogy egyesek bizonyos mozgásokat természetfelettinek gondolnak (pl. mikor valami leesik magától). Mire a fizika tanár valami olyasmit mondott, hogy nincs természetfeletti, hanem megvan a fizika magyarázata is, és el is mondta, hogy miként lehetséges a dolog.


Engem ez nem zavar, mert lényegében én is azt gondolom, hogy a világot természeti törvények irányítják, ateista vagyok. Viszont más diákok vallásos/ezoterikus érzékenységét nem sérti-e az, ha a tanárnak ilyen megnyilatkozásai vannak?


Úgy vettem észre, hogy a magyar kormány elég erősen támogatja a vallást, tehát ebből fakadóan nem lesz-e gondja azoknak a természettudományos tanároknak, akik kapásból elvetik a természetfelettit, és helyette racionális magyarázatot adnak?


2023. máj. 13. 08:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ez egyébként évekkel ezelőtt volt. Csak eszembe jutott.
2023. máj. 13. 08:16
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

A tudomány az tudomány, a hit az hit.

Ha normálisan kezelik, akkor nem zavarják egymás köreit. Ha nem akkor zavarják.


A kérdés az, hogy ki képes arra, hogy normálisan kezelje. A kormány(?), a természettudományt oktató tanár(?), az egyház(?), ...

2023. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Természettudományos órán, természettudományos tárgyat tanító tanár esetében ez a normális, természetfeletti dolgokról esetleg vallástanítás keretében lehet beszélgetni, de ettöl még nem lesznek létezö esetek.
2023. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
A "hitetlen" tanároknak már régóta súlyos problémái vannak a valláspolitikai terrort preferáló rendszerekben (az EU-ban is). Azokra is majd sor kerül, akik egyenlőre még megúszták a dolgot!
2023. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Számomra az hihetetlen még, hogy 2023-ban ott tartunk, hogy ezt a kérdést fel kellett tennem. Már régen túl kellett volna lépni az emberiségnek a vallásos/ezoterikus dolgokon.

Mindenesetre én az iskolai végzettségeim megszerzése után lépek innen, sőt, még Európából is.

2023. máj. 13. 08:49
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező - és harcolni ki fog a magyar emberek szebb jövőéért?

:-)

2023. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az engem nem érdekel.
2023. máj. 13. 09:09
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
A magyar kormány szrik a vallásra, a papok csak azért kellenek, hogy csicskák legyenek és a teljes adómentességük miatt a nekik adott százmilliárdok 30%-t kesben visszaadják a megfelelő embereknek. A kormány valláspolitikájában semmilyen ezoterikus nincs, leginkább érdek, de ez sem az állam érdeke, hanem a vezetőké. Ne aggódj, hogy bármikor bárki veszi a fáradtságot, hogy a tanárokra nyomást helyezzen ebben a témában, mert ez senkit nem érdekel. Azt tanulsz, amit akarsz, azt hiszel, amit akarsz.
2023. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tislerics Máté ***** válasza:
16%

Nyilván a tanárnak tiszteletben kell tartania a diákok/hallgatok vallásos vagy spirituális hitét. De egy konkrét témával kapcsolatban szerintem elmondhatja, sőt el kéne mondania a valódi tudományos magyarázatot. Persze csak, ha van is rá és valóban tisztában van vele az oktató.


Ideális esetben a tudományok oktatása nem kéne, hogy zavarja a vallásos oktatást: Egy hittan tanárnak tisztában kéne lennie azzal, hogy a fizika jól leírja a világ működésének mindennapokban tapasztalható jelenségeit. De egy fizika tanár is tisztában lehet azzal, hogy vannak olyan területek, amikre nincsenek még elfogadott tudományos magyarázatok. Tehát ha ezen ismeretlen hézagokat a diák spirituális vagy vallásos elemekkel akarja feltölteni, akkor ezt hagyni kéne neki.


A jelenlegi kormány (politikai okokból) lehet, hogy veszélyt lát a természettudományos oktatás lehetséges hatásaiban. De nem hiszem, hogy egyes tárgyakat oktató tanárokat drasztikusan szankcionálni akarnak ez miatt a közeljövőben. Ugyanakkor észrevehető egyfajta törekvés az oktatás vallásosabb keretek közé szorítására.

2023. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"A jelenlegi kormány (politikai okokból) lehet, hogy veszélyt lát a természettudományos oktatás lehetséges hatásaiban."


Ez mondjuk megmagyarázná, hogy a 11. osztályos tananyagból miért tűntek el a természettudományos tantárgyak.

Ugyanakkor ez számos diák életét megkönnyíti, hiszen nem mindenki tanulja ezeket örömmel.

2023. máj. 13. 12:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!