Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a leggyorsabban...

Hogyan lehetne a leggyorsabban megtisztítani a folyókat,tavakat, óceánokat?

Figyelt kérdés
2023. máj. 16. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mitől?


Sok minden van a vizekben és ezek különböző módszereket igényelnek.

2023. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

1. Megszünteted a kibocsájtást.

A folyók rövid időn belül megtisztulnak. Az átfolyásos tavak is jó eséllyel kitisztulnak.

2023. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Meton ***** válasza:
78%
Ez nem ilyen egyszerű. A folyókban szerves és szervetlen hordalék van, ami az áramlás függvényében rakódik le. De a folyamszabályzás miatt az áramlás felgyorsult és a hordalékot nagyon messze viszi. Mocsarakat kellene létrehozni, ahol kedvükre tenyészhetnek a szúnyogok. Itt nincs jó megoldás, csak választhatunk több rossz közül. A kibocsájtásnak ehhez semmi köze. Nam tudom, van-e, aki emlékszik még arra, hogy volt, amikor a Balatonban 2 méter mélyen lehetett látni a vízfeneket. Azóta a mocsaras részek megszűntek, nincs, ami a vizet tisztítaná. Ez nem vízszennyezés, hanem a természetes folyamatokat, a természetes víztisztító rendszereket tették tönkre. Cserébe kevesebb lett a szúnyog.
2023. máj. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Prekler válasza:
Jó példa vol erre a covid. Velencei lagúnákban delfinekkel találkoztak, ehhez az kellett, hogy minimumra csökkenjen a hajóforgalom. pl így.
2023. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:
4-es, szerintem Velence esetében a hajóknak nincs sok köze a vízszennyezéshez. Valamennyi van, mert a kipufogó gázt a vízbe keverik, de ez arányaiban nem sokat számít. Velence esetében inkább az árapály miatt tisztul a víz, vagyis attól, hogy mozog. A delfinek meg szerintem inkább a zajra érzékenyek, ami bizonyos szempontból szintén környezetszennyezés, de szerintem nem ide tartozik. Ettől nem lesz szennyezettebb a víz.
2023. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!