Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Petőfi Sándor legmagasabb...

Petőfi Sándor legmagasabb katonai rangja mi volt?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 10:00
 1/4 anonim válasza:
100%
Őrnagy, de sosem volt egy katona alkat.
2023. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezért kérdeztem én is, mert úgy emlékszem leszerelték mert gyenge volt századosként.
2023. máj. 18. 10:26
 3/4 anonim válasza:
100%
Vilageleteben vezna alkat volt. Nem is ertem mit gondolt mikor eloszor katonanak ment. Szep dolog hogy harcolt a magyar szabadsagert de en ugy erzem hogy Petofi jelenlete a hadseregben jelentektelen volt. Egyebkent igen, leszereltek, de a szabadsagharcban Bem seregeben ujra "harcolt". De szerintem sok mindent elmond, hogy Bem konkretan eltiltotta a a fegyveres harctol. Segesvarnal is tavolrol nezte a csatat aztan mikor attortek a magyarokon akkor allitolag orosz lovasok vagtak le. Ez egyebkent erdekes tema, hogy mi is lett a sorsa.
2023. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Petőfire nem úgy kell gondolni, mint egy hőskölteményre.

Egy igazi celeb volt, a legrosszabb fajtából. Óriási költőtehetség, de emellett nagyképű, izgága kölyök, akinek a siker a fejébe szállt. Abból élt, hogy az ismertségét kihasználva haknizni járt körbe az országban. Az urak vendégül látták egy hétre vagy egy hónapra, és/vagy fizettek is neki a jelenlétéért. Csak ő nem a helyi falusi koncerten volt sztárvendég, mint a mai macskajancsik, hanem a helyi falusi összejövetelen, ahová a szomszédos urak voltak meghívva, hogy irigykedjenek. Elszavalt pár verset, beszélgetett a vendégekkel, táncolt a hölgyekkel, ez volt a munkája.

A katonasághoz állítólag úgy került, hogy a felesége hajszolta oda. Ez nem bizonyított, de az igen, hogy Júlia egy igazi elvakult nőszemély volt, a legendák szerint ő csinálta az első kokárdát is, a francia trikolór mintájára. (Csak éppen kifordítva... És így is terjedt el.) Feltehetőleg egyszerűbb dolognak tűnt neki a Habsburgok lerázása, és azt akarta, hogy az ő Sándora utána ezzel is henceghessen, és még jobban megnőjön az ázsiója. Ha Sándor meg nem hal, akkor egész életükben úri módon megélhettek volna a legendából, hogy ő vívta ki a szabadságot...

Meg persze, Petőfinek magának is tetszett ez az elképzelés, és hogy lehet fontoskodni, embereknek parancsolni. Ő, a haza megmentője. Bem pedig odavette magához, tiszteletbeli ranggal, ugyanabból az okból, amiért az urak meghívták: a katonák hangulatára jó hatással volt, hogy egy ilyen híres ember van ott velük.

2023. máj. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!