Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A biocentrizmus mennyire...

A biocentrizmus mennyire állja meg a helyét a tudomány témakörében?

Figyelt kérdés
Illetve, aki jártas benne, letudná írni nagyvonalakban a tudnivalókat róla?
2023. máj. 21. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Robert Lanza, az észak-karolinai Wake Forest Orvostudományi Egyetem professzora a könyvében azt állítja, hogy a elmélete (biocentrizmus) szerint a halál illúzió. Emberekként hiszünk a halálban, mert azt tanították nekünk, hogy meghalunk, pontosabban a tudatunk az életet a testünkkel azonosítja, és a testünk meghal – magyarázta Lanza.


A biocentrizmus szerint nem a világegyetem, hanem a biológiai élet a valóság alapja, és az teremti meg a világegyetemet, vagyis az emberi tudat határozza meg a tárgyak formáját és méretét. [link] [link]

2023. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A biocentrizmus szerint nem a világegyetem, hanem a biológiai élet a valóság alapja, és az teremti meg a világegyetemet, vagyis az emberi tudat határozza meg a tárgyak formáját és méretét."


Ezalapján marhaság az egész, ge egy vallást még ki lehtne hozni azért belőle.

2023. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2 ezt mondja a modern kvantumfizika is. A megfigyelés az alapja minden. Koppenhágai értelmezés : a részecskék hullámok, amíg meg nem figyeljük őket. Utána részecskeállapotba esnek.
2023. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A koppenhágai értelmezés egyáltalán nem így szól.
2023. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így szól. Utána olvashatsz. Mi megfigyelők alakítjuk a világot
2023. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt mondja ki, hogy a rendszert hullámfüggvény írja le, és méréskor ez a hullámfüggvény pillanatszerűen összeomlik az egyik sajátállapotába, és hogy melyikbe, azt a Born szabály szerinti valószínűségek alapján dől el. Sehol nem beszél részecskék hullám és részecskeállapotáról.
2023. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azt mondja ki,"


Ezt írtam én is.


" hogy a rendszert hullámfüggvény írja le,"


Azaz hullám. EZt írtam ha olvastad volna


" és méréskor ez a hullámfüggvény pillanatszerűen összeomlik az egyik sajátállapotába,"


Azaz részecskévé válik. De nem méréskor HANEM MEGFIGYELÉSKOR


" és" hogy melyikbe, azt a Born szabály szerinti valószínűségek alapján dől e"l.


Ha nem figyeled meg hullám ha igen, részecske te döntesz

2023. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor legyen egy kétállapotú rendszer, aminek a két állapot hogy van e benne részecske |1> vagy hogy nincs benne részecske |0>. Ekkor vegyük azt a hullámfüggvényt, ami |1>+|0> na itt kérlek mondd meg hogy mi hullámzik.


Vagy még egyszerűbb példa. Jelöljük |x>-el azt a koordináta sajátállapotot hogy a részecske x helyen van. Ekkor |x>+|y> egy szuperpozíciója annak hogy a részecske x-ben és y-ban van. Ezt ha megmérjük, akkor vagy x-ben lesz vagy y-ban. Itt hol van ebben a hullám?


Az hogy hullámfüggvénynek hívjuk a kvantumos állapotot, annak semmi köze ahhoz, hogy abban az állapotban bármi is hullám lenne.

2023. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hullámfüggvény. Az elektron is úgy viselkedik. Megnézed az ernyőn hullámképet ad. Az atomok az eletronmikroszkóp alattis hullámoznak pl
2023. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!