Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóban létezik szimbiózis/tel...

Valóban létezik szimbiózis/telepátia? Van értelmes magyarázat az alábbi történetre?

Figyelt kérdés

Azért Tudomány kategóriában tettem fel a kérdést,mert itt azért mégis csak racionális emberek fordulnak meg főként. Én magam szkeptikus ember vagyok,aki nem igazán hisz semmi természetfelettiben,Istenben stb. Eddig életemben szinte mindenre tudtam racionális magyarázatot adni,azonban a következőre nem tudok:

Egyszer apám mellett ültem az asztalnál,még abban az időben amikor nem igazán volt okos telefon. Ő az újságot olvasta,én ettem és a tévét néztem,amin épp egy fuldoklásos halálról szóló hír ment,ami a Balatonban történt és eszembe jutott egy személyes sztori. Azelőtt 3 évvel voltunk nyaralni a Balatonon és én is paráztam kicsit,de semmi baj nem történt szerencsére,tök vidáman nyaraltunk,bár úszni nem tanultam meg. Kissé parázós vagyok és a hír hallatán eszembe jutott,hogy mi lett volna,ha velem történik mindez. Elkalandoztam és újra ott voltam 3 évvel korábban,derékig érő vízben,fürdök,hülyéskedek, amikor is egy áramlat elvisz apám mellől és én hirtelen elkezdek fuldokolni,közben kiabálok hogy:apu,apu! (Tudom,fuldoklás közben ez nem nagyon lehetséges,de ez fantázia volt.) Pár másodperc volt az egész,gyorsan elhessegettem ezt a gondolatot és folytattam volna az evést,mikor apám egyszer csak felnézett az újságból és csak ennyit kérdett: mondtál valamit? Mire én:semmit,miért? Ő pedig: mintha azt mondtad volna,hogy apu,apu! Mielőtt jönnétek velük: 1. Egy hang se jött ki a torkomon,egy pisszenés se! 2. Tévéből nem jött semmi hasonló hang és máshonnan sem. 3. Apám sosem szokott hallucinálni vagy ilyesmi,korábban sose történt hasonló. Ti milyen magyarázatot tudtok adni erre?



2023. máj. 24. 19:24
 1/9 Kólauborkával ***** válasza:
68%

Na érdekes.

Én is kifejezetten antiezós vagyok, de akkor már hozzá teszem a sajátom:

Nagyfater ebédelt anno az asztalnál, rádió, TV nincs a konyhában. Egyszer csak feláll, felöltözik, közli, hogy a nagybátyámnak(fiának) balesete van az Asztóriánál.

A poén az, hogy ez így is volt. Igaz semmi komoly, de ott volt nagybátyám egy baleset “áldozatául” (csak a kocsiját törték össze).

Szóval azért vannak érdekes dolgok.

Számomra ezek inkább olyanok, hogy közel álló személyek érezhetik, érthetik egymás gondolatait?! Tudja a fene…

2023. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ha ez tényleg így történt,akkor nagyon durva!
2023. máj. 24. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

"Egy hang se jött ki a torkomon,egy pisszenés se!"

Vagy csak nem vetted eszre. Ez is egy lehetseges magyarazat, elofordul olykor, es racionalisabb is, mint valamifele "termeszetfeletti" magyarazat.

2023. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

A #3 volt a tudományos magyarázat.


"közel álló személyek érezhetik, érthetik egymás gondolatait?"

Igen, de nem ennyire. Valamilyen jelnek itt is lennie kell.

2023. máj. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
77%
Nekem meg egy időben rendszeresen olyan álmaim voltak, hogy meghal a nagymamám. Ő meg köszönte szépen jól volt, csak 15 évvel később halt meg.
2023. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Személyesen én is mindig kerülöm a témát, de attól még ez mondhatjuk személyes tapasztalat volt. Gondolom nem volt előre megbeszélve a baleset a nagyfater és a nagybátyám között, ez az egyetlen racionális magyarázat van rá, hisz onnan mi messze lakunk.

Szóval ez egy ilyen nagy kérdőjel a fejemben.

2023. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kólauborkával - nem lehetséges, hogy a nagyfaterod meghallott egy halk kiabálást az ablakon keresztül, amire te nem figyeltél oda?


Vagy ami valószínűbb - közvetlenül evés előtt értesült a dologról (amiről nem tudtál), de előtte még gyorsan megebédelt, mert nagyon éhes volt (az evés megnyugtat), és már azt is tudta, hogy az eset nem súlyos (és néhány perc ilyenkor nem számít).

2023. máj. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Őszintén: még azt sem tartom kizártnak, csak olyan apróságok nehezítik ezt meg, hogy nagyfaterom sosem használt telefont, illetve kaja közben történt az esemény.

Azért írtam, hogy onnan messze lakunk (Budaörs), te nem fogsz nekem akkorát kiáltani az Asztórián, hogy Budaörsön meghalld.

Szóval ez mind olyan, hogy már én is kerestem ezeket az általános kifogásokat, de nem találtam. Illetve rég történt, a múltat szereti kiszínezni az elme. Számomra ez az egy erős ellenérv létezik.

2023. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Kólauborkával - nem az Asztóriától gondoltam meghallani a kiabálást, hanem a pl. csukott ablak alól. Bár a második verzió az esélyes.


Hány éves voltál az eset idején?

Volt még valaki otthon a házban?

Volt otthon, esetleg a közvetlen szomszédnál telefon?

Biztos vagy abban, hogy nagyapádat nem tévesztetted szem elől egy pillanatra sem az előző egy órában?

Nem ment ki rövidebb időre pl. a vécére (vagy egy másik helyiségbe, utcára néző ablakkal), ahol az ablakon beszólhatott neki egy hírt hozó személy az udvarról vagy az utcáról?

2023. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!