Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországra jelenleg (évi...

Magyarországra jelenleg (évi szinten) mekkora a határon túl élő magyarok bevándorlása?

Figyelt kérdés

2023. jún. 3. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon van erre statisztika.

De szerintem már most csak minimális.

Ukrán és szerb területekről meg biztos áradnak ezek az országok még kevésbé fejlettek Magyarországhoz viszonyítva. De a magyarság aránya ezekben az országokban a legkevesebb.

Az biztos, hogyha valaki úgy dönt elhagyja szülőföldjét akkor olyan országba költözik ahol jobb az életszínvonal nem pedig ugyanolyan vagy annál rosszabb.

A szlovákiai magyarok körében már biztosan elenyésző ez a szám hisz jobban élnek otthon mintha Magyarországra költöznének. A romániai magyaroknal is lassan hasonló lesz a helyzet. Aki emigrál annak főleg nyugat Európa a cél.

2023. jún. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az biztos, hogyha valaki úgy dönt elhagyja szülőföldjét akkor olyan országba költözik ahol jobb az életszínvonal nem pedig ugyanolyan vagy annál rosszabb."

Ezt én is alátámasztom, többel találkoztam nyugat Európában.

2023. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A rendszerváltás utáni években volt "beözönlés" a szomszédos országokból, főleg romániából. Szerintem aki akart, az már átjött. A mai határon túli magyar fiatalok pedig ha emigrálni szeretnének, akkor nyugatra mennek.
2023. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Csak néhányan jönnek akit atcsalnak. 1 héten belül visszamenekul.
2023. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
évente néhány ezer fő lehet aki így vándorol be, nagyrészük egyetemista.
2023. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!