Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki teljesen egészséges?

Figyelt kérdés

2023. jún. 5. 23:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
Termeszetesen igen. A WHO szerint az egeszség a testi lelki es szociális jollét állapota. Tehát a testi egészség mellé kell még 2 másik is. Akkor teljes..a kérdésre válaszolva.
2023. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében akit sem testi, sem mentális betegség sem sújt éppen, azt szokás egészségesnek hívni. Szóval persze, sokan azok.
2023. jún. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincsen, aki éppen nem harcol valamilyen betegséggel.

Csak ha a szervezet ezt normál üzemben le tudja győzni, akkor nem fog például lázat kelteni.

2023. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szigorúan véve folyamatosan mikrobiológiai hadviselés folyik a testünkben.

Ennek természetesen van egy szintje amit egészségesnek nevezünk, bár úgy vélem az egyéni ízlés kérdése ki mit tekint egészségesnek, így én inkább azt mondanám, hogy nincs 100%-ig egészséges ember.

Bár ez ugye megint olyan kérdés, hogy mi számít tiszta víznek? A desztillált? Attól ugye meghalunk, ha sokat iszunk….

2023. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy folyamatosan működő immunrendszer szükséges ahhoz, hogy ne kényelmesedjen el, szóval egy adott szinten mindig betegnek kell lenni, különben baj lesz.
2023. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fiatal korban még nem is nagyon tudatosítja az ember a betegség fogalmát, amikor nem fáj semmije - tehát elég sokan vannak a "teljesen" egészséges emberek!
2023. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már-már filozófiai kérdés.

Mondjuk valakinek vesehomokja van, de nem iszik teát, nem eszik céklàt és tünetmentes. Plusz mondjuk Gilbert-kóros ami szintén tünetmentes. Amúgy boldog, kiegyensúlyozott életet él. Akkor ő most egészséges?

2023. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsen.

Egészséges ember nincs, csak rosszul diagnosztizált illetve olyan, aki megszokta a tüneteit/nem tud róla, hogy azok gondot (is) jelenthetnek.



Eleve az durva, hogy bárkivel előkerül a téma, mert látja a diétámat, látja pl, hogy nincs benne hús, megbeszéljük, hogy eszem, csak nem minden nap, vagy később érek az irodába orvos miatt, vagy bármi másért előkerül a téma, kiderül, hogy neki is van előírt diétája, vagy valami tünet, amivel halogatja az orvoshoz menetelt vagy épp szed gyógyszert vagy szednie kellene gyógyszert.


Szinte nincs olyan, aki nem tud valamiről. Ők is vagy elbliccelik a vérvételt, vagy megszokták a tünetet.

Például nekem sajnos 4-5 gyógyszerrel vagy diétával kezelt, illetve figyelt betegségem van. De mellette pl zúg a fülem, erről 2 éve tudtam meg, hogy elvileg baj, azt hittem, mindenki füle így reagál a csendre és a teljes csendet ezért nem bírják az emberek. Még nem vizsgáltattam ki. Hány meg hány ember nem vizsgáltat ki dolgokat?

Ami nem feltétlen baj, de akkor már nem egészséges.


Eleve a levegő szennyezett, a talaj szennyezett, a fejlett országok étkezése katasztrófa, az emberek nagy része semmit se mozog egész nap, mert a munkája során ül vagy egyhelyben áll.

Ezen felül mindenkit meggyógyítunk és a betegek is szülhetnek. Ami nem baj, de tudni kell, hogy így nem az egészségesek szűrődnek ki.



Főleg, ha a WHO definícióját nézzük, a 3-ból 1 megléte is nagy szó, nem még mind a 3.



Ettől még kardunkba dőlni se kell, mert napi 2-3 pirulával, asztmapipával, néha orvoshoz járással, megszokott tünetekkel lehet élni.

Viszont definíció szerint tény, hogy nem vagyunk egészségesek.

2023. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Definíció kérdése a teljesen egészséges fogalma. De miért tartanám magam betegnek, ha az én bélrendszeremben háromszor annyi E. coli baktérium él, mint az átlagemberében? Ha nálam nem okoz tünetet, és makk egészségesnek érzem magam.
2023. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Igen lehet ezt tovabb boncolni...lehet hogy több a baci.. akkor holnap jön a tünet, és akkor nem leszel már egeszséges. Ami nem normál szervezet ugyis reagal rá
2023. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!