Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » El képes valaki magyarázni...

El képes valaki magyarázni ennek az algebrai ábrának multidemenzionális értelmét?

Figyelt kérdés

Elvileg ezt a konstrukciót magas szintű idegenek küldték nekünk. Fel kellene fognunk. Sima természettudományos egyetemi közoktatás után sem vagyok képes ezt átlátni. Itt nagyon sok igen értelmes ember megfordul időnként, legalábbis bízok benne😅. Így tőletek kérdezem, hogy ebben láttok-e valamit emberi léptékkel mérve


Most játszunk el a gondolattal és tegyük fel, hogy ezt valóban igen fejlett idegenek küldték nekünk. Mit kell ebben érteni? Mi lehet a tartalma?


Közösségi oldalakon osztogatják. Elvileg a 11 térdimenziót magyarázzák el nekünk, akik csak a harmadikat értjük úgy ahogy. [link]


Én már az elsőnél leragadtam. Miért áll ki fogkefe a tömör körből, ami az egy dimenziót jelenti? [link] A három dimenzióból két ellentétes fogkefe csavar. Mi ez? Dinamikus dimenzió? A másiodik ami a sík, miért félkör?



2023. jún. 11. 15:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja bocs. Látom 13. dimenzió van rajta. Így már a superstring elmélet ragad meg bennem mindig😅
2023. jún. 11. 15:08
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát abszurditásnak elég nehéz elmagyarázni az értelmezését. A százlábú ló is gyorsabban fut, mint a négylábú, mégsem próbáljuk megérteni. Sőt, az esetleges magyarázatra se figyelünk.


Ja, bocs, nem látod, hogy 13 dimenzió van rajta, csak elhiszed. A negyediket se látod. De számolni végtelen sok dimenzióval is lehet, rengetegen meg is teszik, mert szükségük van rá. De ettől még tudják, hogy háromban élünk.

2023. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ezótéria.
2023. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

1. olyan nincs tizenegyedik vagy tizenharmadik dimenzió. A dimenzió nem sorszámnév, hanem egy vektortér tetszőleges bázisának elemszáma (amely bázis, ha a kiválasztási axiómát elfogadjuk, végtelen dimenzióban is létezik).


2. Ez a dimenzióblabla azoknak bonyolult, akik nem tanultak lineáris algebrát. A magasabb dimenziós euklideszi terek klasszikus geometriai leírása elemi lineáris algebra, semmi bonyolult nincs benne.


Szóval ez ezotéria, semmi több.


3. Én tanultam némi algebrát, laza 5 félévnyi algebra vagy arra épülő tárgyam volt, de ennek a képnek világon semmi köze az algebrához. xD

2023. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gondolom mivel még csak a harmadik dimenziót ismerjük, így csak matematilag lehet fogalmunk a többiről. Nem csoda, hogy ilyen a hozzáállása az embernek amit itt a négyes leírt. De! Mondott ez a kép valami újat ?


Lehet valami biológiai vonatkozást is levonni ebből?


Ha nem tudnánk hogy miről akar szólni, mit gondolnál róla? Mi lehet ez? I.Q teszt?

2023. jún. 11. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
bármi lehet és az ellenkezője is. Bármit bele lehet magyarázni. De mindegyik magyarázat ezotéria kategória.
2023. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nézz utána az árának. Sok kommentárral fut
2023. jún. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
56%
Én nem.
2023. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!