Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a vörösen pislákol...

Mi lehet ez a vörösen pislákoló fény az égbolton egy adott pontban?

Figyelt kérdés

Már hosszú évek óta minden éjszaka amikor kimegyek az erkélyre akkor észreveszem, hogy egy bizonyos területen mindig ugyanott vörösen izzó fényáradat látszik.


Olyan mintha valami hatalmas erdőtűz lenne mert konkrétan pislákol és megfesti vörösre az égboltot. Már nagyon régóta gondolkodom, hogy mi lehet az de nem tudok rájönni.


Nektek esetleg van valami tippetek?

Ez megy évek óta minden egyes éjjel... Akkor látszódik amikor teljesen besötétedik és addig tart amíg világos nem lesz. Jelenleg is nagyon durván látszik és teljesen olyan mintha valami nagy tűz lenne.



2023. jún. 20. 01:23
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kép róla.

2023. jún. 20. 01:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből még megtippelni se lehet - de mi lenne, ha odamennél és megnéznéd saját szemeddel a kérdéses fény forrását?
2023. jún. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Sok minden lehet de nem égi jelenség, inkább ipari.

Nincs abba az irányba földgáz kitermelés, vagy vegyi üzem, ahol fáklyáznak?

2023. jún. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Tiszaújváros van a legközelebb ami ilyen ipari város de 30-40 km, meg az nem pontosan abban az irányban van szerintem.
2023. jún. 20. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tiszaújvárosban volt fáklyázás.

Azt nem tudom, hogy most van-e.

A képen nem a fáklyákat lehet látni, hanem a levegőben elterülő visszatükröződést, aminek a forrását lent kell keresni, nem az űrből jön a fény.

2023. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Nyilván arra én is gondoltam, hogy nem égi jelenség hiszen akkor máshonnan is lehetne látni és már körbejárta volna a világot.


Éppenséggel lehetséges, hogy Tiszaújvárosból jön mert az irány ahonnan fotóztam az Polgár és Tiszaújváros közé esik valahogy és Tiszaújvárosban ha jól rémlik láttam már olyat, hogy magas gyárkémények lángoltak felülről.

2023. jún. 20. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már nagyon közel járnak az oroszok/ukránok! :C
2023. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ez elég messzi fényforrásnak tűnik (a horizont közelében látszó felhők alját világítja), szóval simán lehet 30-40 km-re
2023. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, mintha valahol égne az aljnövényzet vagy gázkitörés lenne. Melyik településen készült a kép?
2023. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!