Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az orvlövész (Shooter) című...

Az orvlövész (Shooter) című filmben a főszereplő állítása szerint flakongázzal üti ki magát, hogy az ápoló meg tudja műteni. Milyen gáz/flakon az konkrétan, milyen hajtógázas flakonról van szó a filmben?

Figyelt kérdés

#flakongáz
2023. jún. 22. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
öngyújtó töltőgáz.
2023. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mint ez? Mindegyik jó? PB gáz van mindegyikben?

[link]

Hol lehet ilyet venni? Háztartási bolt, 100 forintos bolt?

2023. jún. 22. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Filmes baromság gyengeelméjű közönség szórakoztatására, mely a gyakorlatban nem működik.


A PB gáz szédülést okoz, de nem kábít el egy orvosi beavatkozáshoz - maximum rosszul leszel és megfulladsz tőle.


Tejszínhabot viszont csinálnak dinitrogén-monoxid patronnal. Ezt régen használták orvosi altatógáznak, de laikus módon szintén életveszélyes ezzel altatni.


Ma is használják hatékonyabb altatószerek vivőgázaként, de közben műszerek gondoskodnak az oxigén hozzákeveréséről, figyelik a véroxigén-szintet, pupillát, stb. - tehát külön szakorvos (aneszteziológus) vigyáz műtét közben a páciens életére.

2023. jún. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, tehát a te olvasatod szerint gyengeelméjű, aki elhiszi, amit a filmen lát. Nos azt mindenki tudja hogy a pb gáz magas koncentrációban eszméletvesztést okoz. Idézem "Esetenként eszméletvesztés, súlyos esetben fulladás". Az meg, hogy mi a magas erősen relatív, egy laikus nem ilyen információkkal a hóna alatt jár. De örülök, hogy te ennyire szakavatott vagy ebben a kérdésben, hogy feljogosítva érzed magad emberek kollektív sértegetésére. Én is hallottam olyat, hogy kollégiumban mindenféle dologgal kiütötték magukat emberek. Xanaxra alkoholt ittak vagy pb palackból gázt szippantottak. És habár a life long learning korszakát éljük, azért még nem lehet mindenki aneszteziológus, hogy eldöntse ezen állítások igazságértkét, mert ez tapasztalati tudomány és nem filozófia, ilyen kérdésekben nem a logika dönt hanem az indukcióból származó orvosi ismeret és még az sem egzakt! Sok emberre sok minden másképp hat súlytól kortól nemtől stb függően. Én nap mint nap találkozom olyan tudományos felfedezésekkel és találmányokkal, hogy csak pislogok azon mi minden lehetséges - mert elsőre ordas nagy kamunak gondolnám..
2023. jún. 23. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!