Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Legális engedély nélkül...

Legális engedély nélkül kijárni az űrbe?

Figyelt kérdés
2023. jún. 24. 18:00
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Még sosem kapcsolt le egy rendőr sem a Szaturnusznál.
2023. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem az ürben tartózkodni nem illegális, de a kijutása macerás.

Rakéta kilövési engedélyeket megszerezni, légkör használatra engedélyt kapni, akkor még ennyi üzemanyag beszerzéséröl és tárolásáról szó se esett, tüzvédelmi, biztonságimegfelelöségek, stb…

Szóval inkább a kijutása macerás.

2023. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha már kijutottál a műhódokon túlra, ott már a kutya se fog megállítani.
2023. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem legális, ha nem tisztázod a szándékaidat és nem egyezteted a repülési paramétereket a nemzetközi űrügynökséggel.
2023. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

1-es! De sose voltál ott! Ez is lehet az oka. Egyébként nagyon jót nevettem rajta. :)


Én inkább a kijutás költségére fektetném a hangsúlyt, és azután jöhetnek a kivitelezési problémák, amiket már írtak. Mert az is idő, tudás, alapanyag stb. Aztán meg youtube-on sincsen ilyen csatorna, de ilyen videó sincs (1 sem), hogy hogyan kell lépésről lépésre űreszközt építeni, amivel ki lehet menni az űrbe. És utoljára hagynám az engedély kérdését. De nem azért hagynám utoljára, mert kevésbé lenne fontos, hanem azért hagynám utoljára, mert nincs értelme erről beszélni, míg az első két tényező nincsen meg. Ha pedig megpróbálsz engedélyt kérni és megtagadják (nem tudom, hogy hogyan működik), akkor elkezdenek rád figyelni és fizikailag fognak megakadályozni vagy rendőrökkel vagy hackerekkel.


De, ha a Holdig sikerülne egy kötelet eldobnod, akkor azon ki is mászhatsz és onnan egyenes irányt vehetsz úticélod felé. :) Csak álljon ellene a rendkívüli melegnek és hidegnek az a kötél és gyorsan mássz, mert a Hold hamar elmegy! (Viccnek szántam, nem sértésnek.)

2023. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És az olyan youtube videók amiben Goproval fel engednek valamit a földön kívülre?
2023. jún. 25. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


"a földön kívülre" (és nagy F-fel) - Azokra gondolsz, amiket felengedneknek és hagyják lezuhanni és a zuhanást rögzítik? A Föld légkörének különböző rétegei vannak. [link] Itt látható, hogy az egyes rétegekre mik a jellemzők és jobb oldalt, ha a fejedet 90 fokkal elfordítod, láthatod a káros sugarakat is, hogy mely rétegekig hatolnak be.

Azok se túl messzire mennek, amiket így felküldenek. Extrém hőmérséklet (plusz és mínusz fokban egyaránt), káros sugarak, szélviharok. Ezekre készülni kellene.

Javaslom figyelmedbe a következő videót:

[link]

Azt nem tudom, hogy mások más (gazdagabb) országokban hogyan csinálják, de ők ballonnal csinálták és el is mondják, hogy bizony kellettek engedélyek.

Szerintem nem ezen az oldalon fogsz erre a kérdésre választ kapni, mert rendkívül kevesen csináltak ilyet. Ebből kifolyólag pedig nem sok ember tudja, hogy mi ennek az engedélyeztetési folyamata (és kivitelezése és költsége). Így tehát azt javaslom, hogy keress meg MAGYAR (mert feltételezem, hogy Magyarországon élsz és terveznél ilyet csinálni) embereket / szervezeteket, akiknél látsz ilyet és őket kérdezd meg*. (Aztán az is lehet, hogy megengedik, hogy egy projektben jelen legyél vagy részt is vegyél benne. Ki tudja... Kérdezni kell.)

*A tudás oldalról külföldieket is megkérdezhetsz.


(Ha úgy tetszik, akkor nem távoznak el a Földről. Amikor például ugrunk, akkor senki sem mondja, hogy eltávolodtunk a Föld bolygótól. Igen, a földtől eltávoloduk ugráskor, de nem szakadunk el huzamosabb ideig tőle és a gravitációs hatókörében maradunk.)


A kérdésre pedig garantáltan és határozottan "NEM." a rövid válasz.


Egyébként igen izgalmas és érdekes lehet egy ilyen eseményt megalkotni méghozzá sikeresen.

2023. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!