Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi böfögés van pl egy...

Mennyi böfögés van pl egy palack ásványvízben? Ezt úgy értem, hogy ha felrázom, folyamatosan jön belőle a szénsav többször is felfújja a palack üres részét ha összenyomom és pl 1-2 decit már leittam belőle. Szóval ugye ez mind böfögés lesz,de mennyi?

Figyelt kérdés
2023. jún. 28. 15:22
 1/8 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=cN9lfYjrRGA


Ezt néztem, hogy egy kólából pl ennyi kijött és még ki is durrant a lufi.

Szóval ez most komolyan mind böfögés benne?

2023. jún. 28. 15:30
 2/8 anonim ***** válasza:
3 és fél.
2023. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem közölted a palack méretét és az ásványvíz bubifaktorát sem - így nem lehetséges a feltett kérdésedre korrekt választ adni!
2023. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mondjuk egy 2 literes kólában vagy ásványvízben hány "liter" co2 van?
2023. jún. 28. 15:42
 5/8 A kérdező kommentje:
litert itt nyilván nem sűrítve hanem térfogatra értem.
2023. jún. 28. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. 3 liter CO2.
2023. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az azért elég sok. Most akkor ha egy kis csaj megvesz egy fél literes kólát, majdnem egy litert böfög tőle? Mert sok ilyet látok, hogy hordják el ezeket pl ebédre, stb. Akkor hogy bírják ki, hogy csendben eresztgetik a szelepet? :D Na mindegy. Igazából ezért (is) kérdeztem.

Az élet nagy kérdései.

2023. jún. 28. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
CO2-vel van dúsítva. Nézd meg CO2 tartalmát.mérd le hogy átlagosan mennyit böfögsz egy egységnyitől/ pl. Egy kortyod mililiterben/. Oszd el az üveg tartalmát vele.
2023. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!