Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » CSAK a gazdasági szempontokat...

CSAK a gazdasági szempontokat nézve milyen hatással lesz hazánk jövőjére ez a reneget akku gyár? (többi lent)

Figyelt kérdés

Csak felületes gazdasági ismereteim vannak és nem tudom megérteni, hogy hogyan fog segíteni ez a gazdaságunknak. De őszinte leszek, alapból a külföldi gyárakat nem értem, hogy miért számítanak jónak.


Azt tudom, hogy beleszámítanak a gdp-be, de ettől még a hasznot ők viszik ki nem? vagy adóznak itthon és ezért ez nekünk jó?


Azt is értem, hogy sok munkahelyet teremt, de ezek alacsony értéket állítanak elő és nem is fognak sokat keresni, nem? Nyílván nem lehet mindent IT-hoz hasonlítani és tényleg jók az ilyen helyeken a fizuk, de ez a kis emelkedés ennyit számít?



2023. aug. 9. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Munkát fog adni a betelepített külföldieknek, így azok ide tudják hozni a családjaikat, itt szaporodnak és növelik a szavazóbázist.
2023. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 oké, de nem ez volt a kérdés... engem CSAK gazdasági szempont érdekel, mert nyílván tudom, hogy a fidesz milyen és mik a veszélyei a gyáraknak, na de mik az előnyei?
2023. aug. 9. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy írtad, a GDP-be beleszámít majd a termelésük, és mivel az államháztartás hiánya a GDP-hez van arányítva, ezért elengedhetetlen, hogy a GDP-t mindenáron növelje a kormány, ellenkező esetben kénytelen lenne szembenéznie a gigantikusra dagadt hiány húsbavágó következményeivel. Persze előbb vagy utóbb majd eljön az igazság pillanata, amikor már trükkök százaival sem lehet elfedni a magyar adósság valós állapotát, de akkor már mindenki a bőrén fogja érezni...
2023. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Egy ekkora invesztíció rövidtávon mindenképp fog hozni valamit a konyhára, de nem mernék hosszútávú előrejelzésekbe bocsátkozni.


Hosszabb távon lehet, hogy a befektetők elhúznak a gépsorokkal máshova, de azért majd csak valamire jók lesznek azok a felhúzott csarnokok, meg a kiépített infrastruktúra. Lehet majd bennük ruhagyár, cipőgyár, konzervgyár - vagy esetleg központosított sertéstelep - de a lényeg az, hogy értékteremtő munka folyjon az országban!

2023. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

A köznépnek semmi haszna nem lesz belőle, sem gazdaságilag, sem máshogy kára annál több (környezetszennyezés, vízszennyezés, kevesebb telek, külföldi munkások stb.)

A haszna, szokás szerint, a fideszes senkiháziaknak lesz, akik zsebre tudnak tenni milliárdokat, ezért "éri meg" az országnak. Semmi másért. Ahogy az elmúlt 13 évben mindig azért történt minden beruházás (főleg stadionok meg kínai gazdasági egységek) mert Orbánnak és családjának, haverjainak megérte zsebre. Semmi másért.

Ezért nem kellett volna erre a szar söpredékre szavazni 2010-ben.

2023. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ezek a gyárak nem biztos, hogy megépülnek, ha megépülnek nem biztos, hogy termelni fognak. Simán elképzelhető, hogy a német autógyárak nem fognak kínai aksikat venni. Az is elképzelhető, hogy egyéb megfontolások miatt a vezetőink kiléptetik az országot az eu-ból, akkor az egész tervnek semmi értelme nem lesz.
2023. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

"Ezért nem kellett volna erre a szar söpredékre szavazni 2010-ben."


Ezt könnyű ma mondani, de ha emlékszel arra a választásra, tudhatod, hogy akkor az volt a közvélekedés, hogy az MSZP nevű szar söpredékre nem szabad szavazni. Félreértés ne essék, én is rendszerellenes vagyok, csak ne akarjuk a 13 évvel ezelőtti önmagunkon számon kérni, hogy miért nem láttunk a jövőbe. Nekem akkor is az volt a véleményem, hogy menjen az MSZP a búsba, de a Fidesznek nem kéne kétharmadot adni, mert teljesen egyoldalú lesz a politika, kétharmados többséggel bármit megtehetnek az ellenzéknek meg kuss a neve.


Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak tömören: katasztrofális. Pont azért amit te is írtál. A profit elvándorol az országból, de cserébe legalább a magyar munkás se fog sokat keresni az alacsony hozzáadott értékű munkájával. Aztán amikor az automatizálás vagy a feltörekvő afrikai országok még olcsóbb munkaereje miatt a cégeknek már nem fogja megérni itt gyártani, akkor Összeszerelőüzemországnak vége lesz, mint a botnak.

2023. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
A profit a magyar cégekből sem marad az országban, mert annyira gyenge a rendszer, hogy nem érdemes itthon tartani a pénzt.
2023. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Biztos cenzuraznak
2023. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!