Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » LED fénykibocsátása sötétben?

LED fénykibocsátása sötétben?

Figyelt kérdés
Miért bocsát ki sötétben is alig látható gyenge fényt kikapcsolt állapotban pl. a horgászlámpa vagy az öngyújtó LED-je?

#sötét #kikapcsolás #lámpa #LED #fénykibocsátás
2023. aug. 10. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván egy kis áramot kap. Ez lehet tervezési hiba, de lehet direkt is, hogy a lámpát megtaláld a sötétben.
2023. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van olyan "villanykörtém", ami ledes, és ha lekapcsolom, akkor még percekig világít utána nagyon gyengén, lassan, defolyamatosan csökkenő fényerővel. Akkor is, ha kitekerem a foglalatból. Fényt ugyan nem ad, de sötétben nagyon jól látszik. Szerintem valami foszforeszkáló vagy fluoreszkáló bevonat lehet a benne lévő ledeken, olyasmi jellegű a fénye lekapcsolt állapotban.

Nem tudom, erre gondoltál-e, lehet hogy nem, csak eszembe jutott a kérdésről.

2023. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
#2 - ez egy példa a tervezési hanyagságra. A LED-ekkel párhuzamosan kötött pufferkondenzátor nagyon lassan sül ki a LED-ek nemlineáris volt/amper karakterisztikájának a folyományaként. Néha egy párhuzamos ellenállással orvosolják ezt a zavaró jelenséget.
2023. aug. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
@3 Hmm, köszönöm az infót, ma is tanultam valami újat :)
2023. aug. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Valahol már láttam!


[link]


Ez a cseh szakíró még a hőskorban bütykölt magának LED-lámpát járműipari LED-ekből. Őt is idegesítette az utófénylés jelensége, ezért direkt egy kisütőáramkört tervezett a lámpájába (az a két tranzisztoros rész a kapcsolásban), mely bár bonyolultabb a fő tápellátást végző áramkörnél, de nem okoz számottevő járulékos veszteséget!

:-D

2023. aug. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a LED fényszalag csinál ilyet, a végén lévő (tehát az áramforrással ellentétes oldalon) pár LED még világít egy rövid ideig lekapcsolás után. Hallottam 1-2 eltérő választ erre, de őszintén szólva számomra nem is a világítás miértje az érdekes, hanem hogy miért pont a legvégén lévő LED-ek világítanak, míg a többi nem.
2023. aug. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 - vagy a LED-ek egyenetlen kiöregedése, vagy egyenetlen áthevültsége lesz a megoldás. A szalag ohmos ellenállása már nem érezhető hatású ilyen kis áramoknál.
2023. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Újkora óta csinálja.
2023. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 - akkor valószínűleg az utolsó szegmensnek van a technológiai szórásból eredően a legkisebb feszültségigénye. Pontosabb megfigyelés kéne a jelenség pontos megmagyarázásához.
2023. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!