Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeptember 1. Lesz az esküvőnk...

Szeptember 1. Lesz az esküvőnk, mennyire pontos az 8 időjárás jelentés?

Figyelt kérdés
Jelenleg zivatart ír a helyszínre és 70% esőt. Szerintetek változhat még? Sajnos kültérire zerveztük.

2023. aug. 15. 21:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Maximum 3 napra előre tudják megjósolni milyen idő lesz.
2023. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Ahogy az első írja. Az időtávval nő az előrejelzés bizonytalansága.
2023. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A nyáron egy napra strandot terveztünk. Elengedtük,mert még előző nap is esőt mondott és hidegfrontot. Egy szem eső se volt, tipikus strandidő🙄

Saját megfigyelésem alapján viszont a rohadt ősz sose késik. Mindig beköszönt szeptember 1-jén. Eddig 1x tudtam strandolni azon a napon.(41 vagyok.)

2023. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3. Most késsen legalább 2 napot
2023. aug. 15. 22:19
 5/16 anonim válasza:
100%
Nemegyszer konkrétan még azt sem tudták megmondani most milyen idő van!
2023. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#4! Sajnos, nem rajtam fog múlni. Én minden évben azt kívánom, de akkor a kedvedért idén duplán 😁

#3

2023. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, két héttel előre nem lehet napra pontos időjárást mondani!

Először is nézd meg az előtte-utána levő 2-3 napra szóló előrejelzést. Csak akkor vehető komolyan két hétre előre az időjárás-jelentés, ha abban az 5-7 napban stabilan ugyanolyan időt jósolnak. Ez leginkább anticiklon esetén fordulhat elő.

Ha előtte-utána másmilyen idő lesz, akkor az simán tolódhat előre is, hátra is.

Másrészt a csapadékot lehet a legbizonytalanabbul előre jelezni. Egy lehűlést inkább lehet, de hogy abból konkrétan a ti településetek felett csak felhős ég lesz, vagy komoly eső, az a legbizonytalanabb. Két hétre előre ez teljesen kiszámíthatatlan. Arról ne is beszéljünk, hogy lehet, hogy tőled 20 km-re esni fog nálatok meg nem.

A másik: sokszor az "eső/zápor várható aznap" szöveggel elintézik az egészet. Na de ez azt is jelentheti, hogy mondjuk éjjel 3-tól reggel 7-ig esik, utána eláll és 10-kor már a Nap is kisüt. Ti meg gondolom délután esküdtök. Szóval az időjárásjelentés formailag igaz lehet úgy is, hogy a programot a legkevésbé sem zavarja.


Egyébként megnéztem: szept. 1. körül pont nagyon össze-vissza időjárás várható, tehát bármi lehet és annak az ellenkezője is.

2023. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
13%

Őszintén?

Remélem sz@rrá áztok, és még hatalmas szél is lesz.

Értelmi szinted alapján mást nem érdemeltek.

2023. aug. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
9# Gondolom sokkal jobban érzed magad, hogy ezt idehánytad. 🙂
2023. aug. 16. 05:52
 10/16 anonim válasza:
100%

Mi baj a kérdező értelmi szintjevel amúgy...? Az a baj, hogy esküvője lesz? Nekem is volt, biztos én is idióta vagyok

Tavaly május, fedett terasz

Attól féltem, hideg lesz, előtte 2 héttel még esett, fújt, 15 fok volt

Az esküvőn meg 32

2023. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!